Sisukord
Film
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Ahistamisskandaalid: kas teost saab selle autorist lahus hoida?

5 min lugemist
  • Mida teha nende kunstnike töödega, keda süüdistatakse seksuaalses ahistamises?
  • Kas need tööd tuleks uue info valguses ümber hinnata?
  • Kas see ei tähendaks, et ka suur osa kunstiklassikat läheks ümberhindamisele?
  • Kuidas erineb selline kunsti ümberhindamine tsensuurist?
Woody Allen – Allen Konigsberg FOTO: REUTERS/Brendan McDermid

Kas seksuaalses ahistamises süüdistatavate kunstnike taiesed tuleks nüüd kalevi alla lükata? Põlu alla sattunud näitlejad ekraanilt-fotodelt kustutada? Klassiku elutöö ümber hinnata? USA ahistamistormis on jõutud küsimusteni kultuuritegelaste loomingu ümberhindamise kohta, mida osa kriitikuid nimetab avaliku arvamuse survel toimuvaks tsenseerimiseks.

Tellijale

New York Times nendib oma kommentaaris, et nüüd, kui kunstnik Chuck Close on löögi all, oleks ehk aeg ka mõelda mida teha näiteks Picasso ja Schiele looduga, kuna needki legendid ei ole naisi (Picasso) ja alaealisi (Schiele) alati väärikalt kohelnud? (Picasso nimetas vastasuguspoolt kord isegi «kannatuste masinateks.») Ja kui veelgi kaugemasse ajalukku süüvida, siis kas sellise meistri nagu Caravaggio loodu väärib muusuemides aukohta, sest 1606 aastal tappis ta inimese? Kas ehk tuleks nende kõigi teoste juurde panna väike tärnike, mis viitab sellele, et tegemist on ahistajate-mõrtsukatega?

07.02.2018 09.02.2018
EELMINE
JÄRGMINE
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto