Sisukord
Film
Postimees
08.02.2018
Eesti Uitmõte, mis viis neli inimelu (1) Kuidas riigipiiri ehitamise hinnast sai kümnendi valearvestus (24) Moslemiga abiellunud naist solvanud kohtunik saigi ametist priiks (18) Tagandatud kohtunik: lootsin, et terve mõistus on säilinud (41) Vilistlaskogu esimees nõuab GAGi direktori tagasiastumist (25) Majandus Muski rakett kihutas valele orbiidile Välismaa PERSOON: Uus Kennedy triivib Washingtoni võimuladvikusse Merkel ohverdas stabiilsuse nimel ministrikohti Arvamus Andres Reimer: Taxify pidulaud (2) Toomas Kruusimägi: tulevik kuulub tarkadele inimestele (4) Juhtkiri: riigiametnike õnnetu töö (2) Erik Ernits: must jaanuar liikluses (1) Taavi Toomela: kuidas hoida Eesti meditsiinis oma valdkonna tippe? Siiri Oviir: Eesti suur idee on leitud (35) Aimar Ventsel: feminismi hind (9) Kultuur Peaaegu soomeugrilik Medeia-müüt Ahistamisskandaalid: kas teost saab selle autorist lahus hoida? (1) Sport Andres Vaher: Bach ristitakse administraatoriks, mitte pealikuks Tallinn Vilistlaskogu esimees nõuab GAGi direktori tagasiastumist (25) Tartu Menuka kasvava kooli valik – õhtune vahetus või soojakud Uus Teater on juurdumas vanalinna ajaloolisesse kultuurikihti Uute kodude kõrval valmib ka puhkepark Endise abilinnapea Artjom Suvorovi kriminaalasja uurimine on lõppenud Uuenenud Salvesti pood avas uksed Võru-Aardla tänavate ristmikule kerkib veel üks tankla (3) Greete Palgi: kui linnainimene läheb maale (1) Maano Koemets: suure Elva valla algus kujunes tormiliseks (1) Maratonil on kõige olulisem õige tempo ERMis märatseb Põrgupõhja uus Vanapagan Jakuutia moodi Linnakirjanik näeb Tartut autovaba tudengilinnana Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ahistamisskandaalid: kas teost saab selle autorist lahus hoida?

5 min lugemist
  • Mida teha nende kunstnike töödega, keda süüdistatakse seksuaalses ahistamises?
  • Kas need tööd tuleks uue info valguses ümber hinnata?
  • Kas see ei tähendaks, et ka suur osa kunstiklassikat läheks ümberhindamisele?
  • Kuidas erineb selline kunsti ümberhindamine tsensuurist?
Woody Allen – Allen Konigsberg FOTO: REUTERS/Brendan McDermid

Kas seksuaalses ahistamises süüdistatavate kunstnike taiesed tuleks nüüd kalevi alla lükata? Põlu alla sattunud näitlejad ekraanilt-fotodelt kustutada? Klassiku elutöö ümber hinnata? USA ahistamistormis on jõutud küsimusteni kultuuritegelaste loomingu ümberhindamise kohta, mida osa kriitikuid nimetab avaliku arvamuse survel toimuvaks tsenseerimiseks.

Tellijale Tellijale

New York Times nendib oma kommentaaris, et nüüd, kui kunstnik Chuck Close on löögi all, oleks ehk aeg ka mõelda mida teha näiteks Picasso ja Schiele looduga, kuna needki legendid ei ole naisi (Picasso) ja alaealisi (Schiele) alati väärikalt kohelnud? (Picasso nimetas vastasuguspoolt kord isegi «kannatuste masinateks.») Ja kui veelgi kaugemasse ajalukku süüvida, siis kas sellise meistri nagu Caravaggio loodu väärib muusuemides aukohta, sest 1606 aastal tappis ta inimese? Kas ehk tuleks nende kõigi teoste juurde panna väike tärnike, mis viitab sellele, et tegemist on ahistajate-mõrtsukatega?

07.02.2018 09.02.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto