Sisukord
Arvamus
Postimees
08.02.2018
Eesti Uitmõte, mis viis neli inimelu (1) Kuidas riigipiiri ehitamise hinnast sai kümnendi valearvestus (24) Moslemiga abiellunud naist solvanud kohtunik saigi ametist priiks (18) Tagandatud kohtunik: lootsin, et terve mõistus on säilinud (41) Vilistlaskogu esimees nõuab GAGi direktori tagasiastumist (25) Majandus Muski rakett kihutas valele orbiidile Välismaa PERSOON: Uus Kennedy triivib Washingtoni võimuladvikusse Merkel ohverdas stabiilsuse nimel ministrikohti Arvamus Andres Reimer: Taxify pidulaud (2) Toomas Kruusimägi: tulevik kuulub tarkadele inimestele (4) Juhtkiri: riigiametnike õnnetu töö (2) Erik Ernits: must jaanuar liikluses (1) Taavi Toomela: kuidas hoida Eesti meditsiinis oma valdkonna tippe? Siiri Oviir: Eesti suur idee on leitud (35) Aimar Ventsel: feminismi hind (9) Kultuur Peaaegu soomeugrilik Medeia-müüt Ahistamisskandaalid: kas teost saab selle autorist lahus hoida? (1) Sport Andres Vaher: Bach ristitakse administraatoriks, mitte pealikuks Tallinn Vilistlaskogu esimees nõuab GAGi direktori tagasiastumist (25) Tartu Menuka kasvava kooli valik – õhtune vahetus või soojakud Uus Teater on juurdumas vanalinna ajaloolisesse kultuurikihti Uute kodude kõrval valmib ka puhkepark Endise abilinnapea Artjom Suvorovi kriminaalasja uurimine on lõppenud Uuenenud Salvesti pood avas uksed Võru-Aardla tänavate ristmikule kerkib veel üks tankla (3) Greete Palgi: kui linnainimene läheb maale (1) Maano Koemets: suure Elva valla algus kujunes tormiliseks (1) Maratonil on kõige olulisem õige tempo ERMis märatseb Põrgupõhja uus Vanapagan Jakuutia moodi Linnakirjanik näeb Tartut autovaba tudengilinnana Meelelahutus Koomiks Sudoku

Aimar Ventsel: feminismi hind

2 min lugemist
Aimar Ventsel FOTO: Alar Truu / Õhtuleht

Viimasel ajal on võetud ette mõõta naise hinda ning jõutud ka järeldusele, et kodus lapsi kasvatav abikaasa on ühiskonnale rahalises väärtuses kasulikum kui tööl käiv naine. Lugedes seda kalkulatsiooni, tuli meelde üks lugu.

Tellijale Tellijale

Venemaal olid asjad aga vastupidi. Seal oli mees ikkagi Mees! Tõelise mehe kohustuste hulka kuulus ka vastuvaidlematu naiste eest hoolitsemine. Tõeline mees maksis Venemaal silma pilgutamata kõik baari- ja restoraniarved ning tegi kõik endast oleneva, et nõrk naine tunneks ennast hästi. Olin sel ajal märksa noorem, vallaline ja puutusin Tõelise Mehe kohustustega selle tõttu pidevalt kokku. Mingil hetkel hakkas see mulle närvidele ja rahakotile käima. Kui ikka naiskolleeg tellib baaris nahaalselt kõige kallimad kokteilid ja paki kõige kallimat suitsu, teades, et Mees maksab, siis... Sellistel momentidel õppisin ma hindama feminismi! Tegelikult on ikka väga tore, kui naised oma kokteilid ise kinni taovad ja kohvreid tirivad.

07.02.2018 09.02.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto