Sisukord
Olümpia
Postimees
08.02.2018
Eesti Uitmõte, mis viis neli inimelu (1) Kuidas riigipiiri ehitamise hinnast sai kümnendi valearvestus (24) Moslemiga abiellunud naist solvanud kohtunik saigi ametist priiks (18) Tagandatud kohtunik: lootsin, et terve mõistus on säilinud (41) Vilistlaskogu esimees nõuab GAGi direktori tagasiastumist (25) Majandus Muski rakett kihutas valele orbiidile Välismaa PERSOON: Uus Kennedy triivib Washingtoni võimuladvikusse Merkel ohverdas stabiilsuse nimel ministrikohti Arvamus Andres Reimer: Taxify pidulaud (2) Toomas Kruusimägi: tulevik kuulub tarkadele inimestele (4) Juhtkiri: riigiametnike õnnetu töö (2) Erik Ernits: must jaanuar liikluses (1) Taavi Toomela: kuidas hoida Eesti meditsiinis oma valdkonna tippe? Siiri Oviir: Eesti suur idee on leitud (35) Aimar Ventsel: feminismi hind (9) Kultuur Peaaegu soomeugrilik Medeia-müüt Ahistamisskandaalid: kas teost saab selle autorist lahus hoida? (1) Sport Andres Vaher: Bach ristitakse administraatoriks, mitte pealikuks Tallinn Vilistlaskogu esimees nõuab GAGi direktori tagasiastumist (25) Tartu Menuka kasvava kooli valik – õhtune vahetus või soojakud Uus Teater on juurdumas vanalinna ajaloolisesse kultuurikihti Uute kodude kõrval valmib ka puhkepark Endise abilinnapea Artjom Suvorovi kriminaalasja uurimine on lõppenud Uuenenud Salvesti pood avas uksed Võru-Aardla tänavate ristmikule kerkib veel üks tankla (3) Greete Palgi: kui linnainimene läheb maale (1) Maano Koemets: suure Elva valla algus kujunes tormiliseks (1) Maratonil on kõige olulisem õige tempo ERMis märatseb Põrgupõhja uus Vanapagan Jakuutia moodi Linnakirjanik näeb Tartut autovaba tudengilinnana Meelelahutus Koomiks Sudoku

Andres Vaher: Bach ristitakse administraatoriks, mitte pealikuks

2 min lugemist
Thomas Bach FOTO: FLORIAN CHOBLET/AFP

​Olümpiamängud kätkevad endas alati palju ilusat, püha ja puhast. Aga mida aeg edasi, seda enam asenduvad kaunid ideaalid ja ootus hoopis tüütusega.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

«Siinsed olümpiakülad on aegade ühed paremad, kui mitte parimad.» Nii ütles olümpiapere juht Thomas Bach äsja Pyeongchangis. Tahtmata negatiivset võimendada, tuleb avaldus mitmelt poolt loetut ja kuuldut arvestades kahtluse alla seada.

Eilne pressikonverents. Bach tõrjub külmalt ajakirjanike katsed saada selgust Venemaa kaasuse hetkeseisust. Vastus ühele küsimusele kõlab: «Hea katse. See on kõik, mis ma öelda saan.» Bach ristitakse seepeale administraatoriks, mitte pealikuks.

Deja vu on vältimatu, kui meenutada, et vahetult enne Rio suvemänge kaklesid ROK ja Bach maailma antidopinguagentuuriga.

07.02.2018 09.02.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto