Sisukord
Uudised
Postimees
08.02.2018
Eesti Uitmõte, mis viis neli inimelu (1) Kuidas riigipiiri ehitamise hinnast sai kümnendi valearvestus (24) Moslemiga abiellunud naist solvanud kohtunik saigi ametist priiks (18) Tagandatud kohtunik: lootsin, et terve mõistus on säilinud (41) Vilistlaskogu esimees nõuab GAGi direktori tagasiastumist (25) Majandus Muski rakett kihutas valele orbiidile Välismaa PERSOON: Uus Kennedy triivib Washingtoni võimuladvikusse Merkel ohverdas stabiilsuse nimel ministrikohti Arvamus Andres Reimer: Taxify pidulaud (2) Toomas Kruusimägi: tulevik kuulub tarkadele inimestele (4) Juhtkiri: riigiametnike õnnetu töö (2) Erik Ernits: must jaanuar liikluses (1) Taavi Toomela: kuidas hoida Eesti meditsiinis oma valdkonna tippe? Siiri Oviir: Eesti suur idee on leitud (35) Aimar Ventsel: feminismi hind (9) Kultuur Peaaegu soomeugrilik Medeia-müüt Ahistamisskandaalid: kas teost saab selle autorist lahus hoida? (1) Sport Andres Vaher: Bach ristitakse administraatoriks, mitte pealikuks Tallinn Vilistlaskogu esimees nõuab GAGi direktori tagasiastumist (25) Tartu Menuka kasvava kooli valik – õhtune vahetus või soojakud Uus Teater on juurdumas vanalinna ajaloolisesse kultuurikihti Uute kodude kõrval valmib ka puhkepark Endise abilinnapea Artjom Suvorovi kriminaalasja uurimine on lõppenud Uuenenud Salvesti pood avas uksed Võru-Aardla tänavate ristmikule kerkib veel üks tankla (3) Greete Palgi: kui linnainimene läheb maale (1) Maano Koemets: suure Elva valla algus kujunes tormiliseks (1) Maratonil on kõige olulisem õige tempo ERMis märatseb Põrgupõhja uus Vanapagan Jakuutia moodi Linnakirjanik näeb Tartut autovaba tudengilinnana Meelelahutus Koomiks Sudoku

ERMis märatseb Põrgupõhja uus Vanapagan Jakuutia moodi

2 min lugemist
Hoogsas ja tarantinolikus etenduses kehastab Jürkat Ivo Uukkivi. FOTO: R.A.A.A.M.

Esmaspäevast etendub Eesti Rahva Muuseumis «Vanapagan», milles vanakurja kehastab Ivo Uukkivi. Tammsaare mõjuka romaani «Põrgupõhja uus Vanapagan» on ümber töötanud dramaturg Mihhail Baškirov ja lavastanud Sergei Potapov Jakuutiast. Selles, et lavastuse jakuudi versioon siinsete näitlejatega publiku ette tuuakse, on süüdi teatri R.A.A.A.M. eestvedaja ja produtsent Märt Meos. 

Tellijale Tellijale

«Lavastajat paelusid need igipõlised teemad, mille Tammsaare oma viimasesse romaani sisse pani. Nagu ka praegu, oli aeg 1939. aastal ärev. Me ei tunne end enam nii turvaliselt kui 15 aastat tagasi ja see oli ka üks ajend, mis mind Tammsaare teost uuesti kätte võtma sundis,» selgitas Meos lavastuse tagamaid.

Ta rääkis, et lavastajate tarvis, kes koostööprojektide raames Venemaa avarustelt Eestisse saabuvad, on tal kodus kastitäis raamatuid, mida neile lugeda annab. «Põrgupõhja uue Vanapagana» andiski ta tutvumiseks Potapovile. Viimane vahendas teose Baškirovile, kes tegi sellest oma dramatiseeringu. «Eestlasi huvitab ikka väga, kui keegi võtab väljast meie dramaturgiat ja lavastab seda,» selgitas ta.

07.02.2018 09.02.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto