Sisukord
Arvamus
Tänane leht
09.02.2018
Eesti Harukordse netikelmi luksuslik elu (3) Haigekassa nõuab kümnetelt inimestelt ravi kinnimaksmist Välisluureamet: idanaaber arendab uusi mõjuagente ka Eesti suunal (3) Majandus Seakasvatajate ainus ühistu laguneb, farmerid ootavad raha tagasi (1) Välismaa Nigeeria krüptohullus jätkub hoolimata bitcoin'i langusest (1) PERSOON. Andrea Nahles – kantsler või koduperenaine? Neeme Raud: USA läheb olümpiale mõistukõnelise Korea-poliitikaga PERSOON. Andrea Nahles – kantsler või koduperenaine? Arvamus Ahto Lobjakas: teise aastasaja Eesti: unistus riigi kadumisest (14) Andrus Karnau: mis maksab Peipsi järv? (4) Aarne Mäe: Don’t panic! (3) Vjatšeslav Leedo: riik ei tohi olla valemängija (2) Juhtkiri: olümpiashow algab Postimees 1991. aastal: igaüks valuuta eest ei saa (1) Mailiis Ploomann: naiste võrdsed võimalused algavad juhtide suhtumisest… meestesse (1) Kultuur Afanasjev tõstab staroverid meie sekka (2) Selgusid kirjanduse aastapreemiate nominendid Sport Olümpia pluss ja miinus: Venemaa küllus ja Koreade harakiri (3) Ott Järvela: lepime kokku, et medalit ei tule (3) Suusahüppajad vältisid õnnega pooleks krahhi Fotouudis: olümpiakülast leiab ka tubakanurga Kuhu kadus üleöö Ermitsa suusakiirus? Jõgeva: ma ei saanud aru, kui suur asi olümpia on Kilp jahib tulemust end tõestanud mudeliga Tartu Kas Tartut ootab Äänekoski saatus? (3) «Mis sa karjud seal raja ääres – tule sõida ise!» Lõunakeskus ehitab koolimaja Varnjas mälestati Peipsi jääl tapetud piirivalvureid Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ahto Lobjakas: teise aastasaja Eesti: unistus riigi kadumisest

4 min lugemist
Ahto Lobjakas FOTO: Eero Vabamägi

Eesti Vabariigi sajanda sünnipäevani on jäänud veel paar nädalat ning pärast seda algab Eesti maa ja rahva jaoks järgmine aastasada. Me peaksime mõistma, et teatud ajalooperioodi külge pole võimalik ennast ankurdada, ja mineviku asemel pöörama pilgud enam hoopis tuleviku poole. Sest ühiskond on ühiskond on partnerlus, kus tuleb mõelda ka meie järeltulijate peale, kirjutab kolumnist Ahto Lobjakas.

Tellijale Tellijale
  • EV200 esimene (ja viimane) mõte peaks EV100 tähistades olema äratundmine, et järgmist sajandit elavad teised inimesed kui meie.
  • Inimeseloome taandamine sigimismajanduseks on juba täna tõuganud Eesti naiste ja noorte mässu äärele.
  • Järeltulijate armastust ja respekti ei saa nõuda. Seda on võimalik võita. Selleks on vaja neile jätta võimalikult suur vabadus oma elu ise nii elada.
08.02.2018 10.02.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto