Sisukord
Arvamus
Postimees
09.02.2018
Eesti Harukordse netikelmi luksuslik elu (3) Haigekassa nõuab kümnetelt inimestelt ravi kinnimaksmist Välisluureamet: idanaaber arendab uusi mõjuagente ka Eesti suunal (3) Majandus Seakasvatajate ainus ühistu laguneb, farmerid ootavad raha tagasi (1) Välismaa Nigeeria krüptohullus jätkub hoolimata bitcoin'i langusest (1) PERSOON. Andrea Nahles – kantsler või koduperenaine? Neeme Raud: USA läheb olümpiale mõistukõnelise Korea-poliitikaga PERSOON. Andrea Nahles – kantsler või koduperenaine? Arvamus Ahto Lobjakas: teise aastasaja Eesti: unistus riigi kadumisest (14) Andrus Karnau: mis maksab Peipsi järv? (4) Aarne Mäe: Don’t panic! (3) Vjatšeslav Leedo: riik ei tohi olla valemängija (2) Juhtkiri: olümpiashow algab Postimees 1991. aastal: igaüks valuuta eest ei saa (1) Mailiis Ploomann: naiste võrdsed võimalused algavad juhtide suhtumisest… meestesse (1) Kultuur Afanasjev tõstab staroverid meie sekka (2) Selgusid kirjanduse aastapreemiate nominendid Sport Olümpia pluss ja miinus: Venemaa küllus ja Koreade harakiri (3) Ott Järvela: lepime kokku, et medalit ei tule (3) Suusahüppajad vältisid õnnega pooleks krahhi Fotouudis: olümpiakülast leiab ka tubakanurga Kuhu kadus üleöö Ermitsa suusakiirus? Jõgeva: ma ei saanud aru, kui suur asi olümpia on Kilp jahib tulemust end tõestanud mudeliga Tartu Kas Tartut ootab Äänekoski saatus? (3) «Mis sa karjud seal raja ääres – tule sõida ise!» Lõunakeskus ehitab koolimaja Varnjas mälestati Peipsi jääl tapetud piirivalvureid Meelelahutus Koomiks Sudoku

Vjatšeslav Leedo: riik ei tohi olla valemängija

4 min lugemist
Vjatšeslav Leedo FOTO: Tairo Lutter

Kui riiklike suurprojektide puhul on juba ette näha, et asi läheb hapuks, tuleb kuulata erapooletu vahemehe seisukohta, et igale hankele ei järgneks aega ja raha raiskavad vaidlused, kirjutab ettevõtja Vjatšeslav Leedo.

Tellijale Tellijale

Oht valemängijaks muutuda on suurim siis, kui oma huvisid ausalt ja õiglaselt ei suudeta teostada, kuid tahtmine on suur. Olgu valdkonnaks elamuehitus, alkohol, kütus, jäätmekäitlus, internetiühendus, raudtee, reisijatevedu, tunneli- või sillaehitus või midagi muud. Kellegi huvide jõuga läbi surumine tähendab, et euroopalikke väärtusi deklareerivas riigis jõuavad kõik valemängujuhtumid kohtusse. Kui üheks osapooleks on riik, läbitakse enamasti ka kõik kohtuastmed, protsessid kestavad aastaid, raisates veelgi avalikku ressurssi ning osalejate eluaega. Ja ees ootavatel vaidlustel ei näi lõppu tulevat: Rail Baltic, metsatööstus, (taastuv)energeetika, Saaremaa sild.

08.02.2018 10.02.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto