Sisukord
Kirjandus
Tänane leht
09.02.2018
Eesti Harukordse netikelmi luksuslik elu (3) Haigekassa nõuab kümnetelt inimestelt ravi kinnimaksmist Välisluureamet: idanaaber arendab uusi mõjuagente ka Eesti suunal (3) Majandus Seakasvatajate ainus ühistu laguneb, farmerid ootavad raha tagasi (1) Välismaa Nigeeria krüptohullus jätkub hoolimata bitcoin'i langusest (1) PERSOON. Andrea Nahles – kantsler või koduperenaine? Neeme Raud: USA läheb olümpiale mõistukõnelise Korea-poliitikaga PERSOON. Andrea Nahles – kantsler või koduperenaine? Arvamus Ahto Lobjakas: teise aastasaja Eesti: unistus riigi kadumisest (14) Andrus Karnau: mis maksab Peipsi järv? (4) Aarne Mäe: Don’t panic! (3) Vjatšeslav Leedo: riik ei tohi olla valemängija (2) Juhtkiri: olümpiashow algab Postimees 1991. aastal: igaüks valuuta eest ei saa (1) Mailiis Ploomann: naiste võrdsed võimalused algavad juhtide suhtumisest… meestesse (1) Kultuur Afanasjev tõstab staroverid meie sekka (2) Selgusid kirjanduse aastapreemiate nominendid Sport Olümpia pluss ja miinus: Venemaa küllus ja Koreade harakiri (3) Ott Järvela: lepime kokku, et medalit ei tule (3) Suusahüppajad vältisid õnnega pooleks krahhi Fotouudis: olümpiakülast leiab ka tubakanurga Kuhu kadus üleöö Ermitsa suusakiirus? Jõgeva: ma ei saanud aru, kui suur asi olümpia on Kilp jahib tulemust end tõestanud mudeliga Tartu Kas Tartut ootab Äänekoski saatus? (3) «Mis sa karjud seal raja ääres – tule sõida ise!» Lõunakeskus ehitab koolimaja Varnjas mälestati Peipsi jääl tapetud piirivalvureid Meelelahutus Koomiks Sudoku

Afanasjev tõstab staroverid meie sekka

4 min lugemist
«Serafima ja Bogdan» FOTO: Raamat

Kirjanik peab toetama nõrgemaid, ja see põhitingimus on romaani «Serafima ja Bogdan» puhul täidetud. Vahur Afanasjev kirjeldab, kuidas staroveride religioosne ühiskond mandub alates 1944. aastast poolsajandi jooksul ahnitsevalt individualistlikuks ja materialistlikuks, nõukogustub ja eestistub ning käib põhja.

Tellijale Tellijale

Romaan pole hümn ainult Peipsiveerele, vaid ka Emajõe Suursoole ja Tartule. Kui täpsed on sõjajärgse linna kirjeldused! Valu lööb südamesse. Meie iseseisvusmanifest on adresseeritud teatavasti kõigile Eestimaa rahvastele. Siiamaani olid staroverid nagu välja jäänud. Tänu «Serafimale ja Bogdanile» on nüüd nemadki meie hulgas.

08.02.2018 10.02.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto