Sisukord
Kolumnistid
Postimees
09.02.2018
Eesti Harukordse netikelmi luksuslik elu (3) Haigekassa nõuab kümnetelt inimestelt ravi kinnimaksmist Välisluureamet: idanaaber arendab uusi mõjuagente ka Eesti suunal (3) Majandus Seakasvatajate ainus ühistu laguneb, farmerid ootavad raha tagasi (1) Välismaa Nigeeria krüptohullus jätkub hoolimata bitcoin'i langusest (1) PERSOON. Andrea Nahles – kantsler või koduperenaine? Neeme Raud: USA läheb olümpiale mõistukõnelise Korea-poliitikaga PERSOON. Andrea Nahles – kantsler või koduperenaine? Arvamus Ahto Lobjakas: teise aastasaja Eesti: unistus riigi kadumisest (14) Andrus Karnau: mis maksab Peipsi järv? (4) Aarne Mäe: Don’t panic! (3) Vjatšeslav Leedo: riik ei tohi olla valemängija (2) Juhtkiri: olümpiashow algab Postimees 1991. aastal: igaüks valuuta eest ei saa (1) Mailiis Ploomann: naiste võrdsed võimalused algavad juhtide suhtumisest… meestesse (1) Kultuur Afanasjev tõstab staroverid meie sekka (2) Selgusid kirjanduse aastapreemiate nominendid Sport Olümpia pluss ja miinus: Venemaa küllus ja Koreade harakiri (3) Ott Järvela: lepime kokku, et medalit ei tule (3) Suusahüppajad vältisid õnnega pooleks krahhi Fotouudis: olümpiakülast leiab ka tubakanurga Kuhu kadus üleöö Ermitsa suusakiirus? Jõgeva: ma ei saanud aru, kui suur asi olümpia on Kilp jahib tulemust end tõestanud mudeliga Tartu Kas Tartut ootab Äänekoski saatus? (3) «Mis sa karjud seal raja ääres – tule sõida ise!» Lõunakeskus ehitab koolimaja Varnjas mälestati Peipsi jääl tapetud piirivalvureid Meelelahutus Koomiks Sudoku

Andrus Karnau: mis maksab Peipsi järv?

2 min lugemist
Andrus Karnau FOTO: Pm

Kui valitsus tahab toetada suurt investeeringut puidukeemiatehasesse, on pikaajaline leping RMKga selleks üks väheseid tõhusaid hoobasid. Riiklik metsamüügi kohustus oleks dokument, millega minna panka laenu küsima ja mille abil saab meelitada uusi investoreid.

Tellijale Tellijale

Kuna riigimets on justkui meie kõigi oma, peaks selle majandamisel lähtuma eeldusest, et kõiki osalisi koheldakse võrdselt. See tähendab, et pikaajalised lepingud peaksid olema kättesaadavad kõigile huvilistele. Puidugraanulitehased ja -keemiatehased on kõige lähedasemad konkurendid toormele. Nii on mõistetav graanulivabriku omaniku pahameel Est-Fori pikaajalise lepingu pärast.

Praegu on RMK ja Est-Fori ühiste kavatsuste protokoll pandud ootele. Üks argument pikaajalise lepingu vastu on riigiabi andmise seaduslikkuse küsimus. Et kui see leping kvalifitseerub riigiabiks ühele ettevõttele, kas võib see siis kaasa tuua Euroopa Komisjoni karistuse, mis oleks võrreldav Estonian Airi pankrotiga.

08.02.2018 10.02.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto