P, 3.07.2022

Jõgeva: ma ei saanud aru, kui suur asi olümpia on

Siim Kaasik, Pyeongchang
Jõgeva: ma ei saanud aru, kui suur asi olümpia on
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Anna Lotta Jõgeva
Anna Lotta Jõgeva Foto: Tairo Lutter / Postimees

Eesti naiste mäesuusatajatest on olümpial esindatud 18-aastane Anna Lotta Jõgeva. Kümme aastat tagasi Norra elama kolinud tütarlaps pidas veel mõnda aega tagasi olümpiat vaid unistuseks. 

Eesti naismäesuusatajate ainsale olümpiakohale käis tihe rebimine Jõgeva ja temast kolm aastat vanema Lise Anette Vaheri vahel. Olümpiale pääseja otsustas FIS-punkt, mis oli lõpuks parem Jõgeval.

«Alguses oli olümpia minu jaoks vaid unistus. Ühel hetkel sain aru, et mul on tegelikult reaalne võimalus olümpiale pääseda. Sain sellest lisamotivatsiooni ja hakkasingi uskuma, et unistus võib täituda,» rääkis Jõgeva.

Kolmandat aastat Norras suusagümnaasiumis mäesuusaerialal õppiv sportlane hakkas üha rohkem võistlema, eesmärgiga parandada FIS-punkti. Lisaks Norra võistlustele käis ta olümpiapiletit jahtimas ka Soome võistlustel.

«Kui ma kuulsin, et pääsen olümpiale, olin isegi suhteliselt rahulik. Ma vist ei saanud veel päris täpselt aru, kui suur see asi on. Nüüd hakkab see vaikselt kohale jõudma,» ütles Jõgeva.

Olümpial on tütarlapse eesmärk koguda eelkõige kogemusi. «Olen teistega võrreldes veel noor, kuid annan endast parima ning sõidan nii hästi, kui oskan,» lubas ta.

Kuigi Jõgeva on seni treeninud vaid Pyeongchangi tehnikaalade harjutusnõlvadel, tunnistas ta, et laskumised on siin veidi järsemad, kui ta algul arvas. «Aga see pole probleem!» kinnitas ta.

Märksõnad
Tagasi üles