Sisukord
Majandus
Postimees
09.02.2018
Eesti Harukordse netikelmi luksuslik elu (3) Haigekassa nõuab kümnetelt inimestelt ravi kinnimaksmist Välisluureamet: idanaaber arendab uusi mõjuagente ka Eesti suunal (3) Majandus Seakasvatajate ainus ühistu laguneb, farmerid ootavad raha tagasi (1) Välismaa Nigeeria krüptohullus jätkub hoolimata bitcoin'i langusest (1) PERSOON. Andrea Nahles – kantsler või koduperenaine? Neeme Raud: USA läheb olümpiale mõistukõnelise Korea-poliitikaga PERSOON. Andrea Nahles – kantsler või koduperenaine? Arvamus Ahto Lobjakas: teise aastasaja Eesti: unistus riigi kadumisest (14) Andrus Karnau: mis maksab Peipsi järv? (4) Aarne Mäe: Don’t panic! (3) Vjatšeslav Leedo: riik ei tohi olla valemängija (2) Juhtkiri: olümpiashow algab Postimees 1991. aastal: igaüks valuuta eest ei saa (1) Mailiis Ploomann: naiste võrdsed võimalused algavad juhtide suhtumisest… meestesse (1) Kultuur Afanasjev tõstab staroverid meie sekka (2) Selgusid kirjanduse aastapreemiate nominendid Sport Olümpia pluss ja miinus: Venemaa küllus ja Koreade harakiri (3) Ott Järvela: lepime kokku, et medalit ei tule (3) Suusahüppajad vältisid õnnega pooleks krahhi Fotouudis: olümpiakülast leiab ka tubakanurga Kuhu kadus üleöö Ermitsa suusakiirus? Jõgeva: ma ei saanud aru, kui suur asi olümpia on Kilp jahib tulemust end tõestanud mudeliga Tartu Kas Tartut ootab Äänekoski saatus? (3) «Mis sa karjud seal raja ääres – tule sõida ise!» Lõunakeskus ehitab koolimaja Varnjas mälestati Peipsi jääl tapetud piirivalvureid Meelelahutus Koomiks Sudoku

Seakasvatajate ainus ühistu laguneb, farmerid ootavad raha tagasi

6 min lugemist
  • Üks ühistust lahkuda soovinud farmer pidi välja saamiseks advokaadi appi võtma.
  • Lahkujate sõnul lokkas ühistus ebavõrdsus, loodetud kasu nad ei saanud.
  • Lahega on seotud nüüd juba pooled seakasvatajate ühistusse kuuluvad farmid.
Farmerite pahameele alla sattunud seakasvatajate Ühistut Eesti Lihatööstus veab Urmas Laht (Keskerakond). FOTO: MIHKEL MARIPUU/PM/SCANPIX BALTICS

Vastse-Kuuste lihatööstuse varjusurmast päästnud Ühistu Eesti Lihatööstus laguneb. Lahkuvad farmerid süüdistavad eestvedajat Urmas Lahte omakasu püüdmises ja kardavad, et oma rahast on nad nüüd ilma.

Tellijale Tellijale

Eesti seakasvatajad lõid 2016. aastal oma ühistulise tootmise, et neil oleks alati koht, kuhu sigu müüa ja et nad saaksid kontrollida kogu tootmisahelat otsast lõpuni – sea kasvatamisest lihatoote pakendamiseni. Kogu müügitulu tuleb tagasi otse liikmetele endile. Ühistu moodustamisest oli räägitud juba üle kümne aasta. Tooraine ära müümise probleem muutus eriti teravaks Vene sanktsioonide kehtestamise ajal.

Ühistu omanikeks said kümme Eesti seakasvatajat, igaühel 10protsendine osalus. Seemneks maksid kõik sisse 15 000 eurot. Paraku läks tootmise käivitamine üle kivide ja kändude. Kõige krooniks läksid aina pinevamaks omavahelised suhted ja nii mõndagi hakkas häirima ühistu nõukogu juhi, kunagise riigikogu liikme ja tuntud põllumajandustegelase Urmas Lahe (Keskerakond) autokraatlik võimutsemine. Lahel on ühistootmises toimunust aga hoopis oma nägemus ja pakkuda välja ka kõikide hädade peaarhitekt. 

08.02.2018 10.02.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto