Sisukord
Maailm
Postimees
10.02.2018
Eesti Nädala nägu: Vaheri privileeg (2) Kolonel Grabbi poja teekond Norilskis – mittevihast vihani (16) Nädala nägu: Tõeline nõukogude inimene (9) Kes võidab «Eesti laulu»? Esimene vaatus! (2) Majandus Nädala nägu: Raketimees Välismaa Kalamees Bangladeshis: ma ei julgenud rohingjasid paadile võtta, sest selle eest saab surma (2) Nädala nägu: Raketimees KOHALIK VAADE. Läti hädas Vene spioonidega (1) Arvamus Hans Alla: tüli pidulauas (3) Nädala nägu: Raketimees Nädala nägu: Vaheri privileeg (2) Nädala nägu: Teenitud kuld Nädala nägu: Tõeline nõukogude inimene (9) EKI keelekool: küll on kena lauaga (4) Mihkel Kunnus: #MeToo ja Neverland (8) Juhtkiri: rahvusülikool on Eesti konkurentsivõime tugisammas (5) Jüri Allik: millist Tartu Ülikooli me tahame? (2) Kas stilist teeb mehest klouni või kuninga? Kultuur Meeleheitel koduperenaised, gurmeeversioon Kes võidab «Eesti laulu»? Esimene vaatus! (2) Sport Esimene Pierre de Coubertini medal Kui edukaks osutub Pyeongchangi olümpia avanud rahutuvi lend? Schaap: Kontaveidist saab esikümne mängija Nädala nägu: Teenitud kuld Olümpia pluss ja miinus: spordikohtu «ei» ja ummikud (1) Siim Kaasik: minu esimene olümpia Marek Tiits: uue Allari ootuses Tarbija Postimees maitseb: milline vastlakukkel mekib sel aastal kõige paremini? AK Juurikas. Kevin Uljaste sihib olümpiakulda Juurikas. Rahutud uudised Eestist Juurikas. Viimane veerg Vikerkaar loeb. Juubeldada ja tõlgendada! DRAAMA väikefestival Endlas. Väiketeater: kunst, kassa ja kriitika Rakvere lahing – keskaja veriseim (2) Mammi loodab, et koolirahvas omavahel kokku lepib (1) EKI keelekool: küll on kena lauaga (4) Peeter Langovitsi tagasivaade: Eesti Vabariik riigiarhiivi dokumentides (2) Kellele kuulub Jeruusalemm? (16) Mihkel Kunnus: #MeToo ja Neverland (8) Jüri Allik: millist Tartu Ülikooli me tahame? (2) Arter Filmiarvustus: «Õnnelik lõpp» on film vaataja kogemusest Urmas Välbe: Ma ei näe takistust ära võita olümpiamängud (2) Lumehelbekeste pealetung: noored on vähevintsked solvujad, kes arvavad, et on erilised? (1) Tark linn ei olegi enam ulme Kuidas maitseb tulevik? Arter käis Teko õpperestoranis söömas Läti tuntuim stiiliekspert: presidendi riietusest jääb mulje, et Eesti on provints (29) Kes võidab «Eesti laulu»? Esimene vaatus! (2) VIDEO JA GALERII Otepää saunapeost - palju paljaid inimesi lumel (2) Neeme Raua kolumn: pruun puudutus valgel lumel (4) Kas stilist teeb mehest klouni või kuninga? Sõiduproov! Renault Mégane RS: Ma armastasin prantslast Meelelahutus Koomiks Sudoku

KOHALIK VAADE. Läti hädas Vene spioonidega

2 min lugemist
Läti piirivalvurid patrullimas Vene piiri ääres Lavosniekis. FOTO: INTS KALNINS/REUTERS/Scanpix

Läti kaitsepolitsei hoiatas lätlasi, et nad oleks välismaal viibides ettevaatlikud, eriti kui neile peaks ligi astuma võõras inimene ja mõnda teenet paluma. Poliitikud usuvad, et seimivalimiste eel hakkab Venemaa veel agressiivsemalt agente värbama. Värvatu ei pruugi arugi saada, millesse teda tõmmatakse.

Tellijale Tellijale

Kaitsepolitsei hoiatab nüüd lätlasi, et nad oleks välismaal viibides ettevaatlikud, eriti olukorras, kus neile peaks lähenema võõras inimene ja mingit teenet küsima.

Poliitikud usuvad, et eelseisvate seimivalimiste valguses muutub Venemaa värbamistegevus veelgi laiahaardelisemaks.

Pärast detsembri lõpus aset leidnud vahejuhtumit oli kaitsepolitsei nagu tavaliselt väga kidakeelne, öeldes vaid, et Läti kodanikust kinnipeetavat kahtlustatakse Venemaa kasuks luuramises.

Praeguseks on siiski selgunud, et ta kogunud Vene eriteenistuste ülesandel teavet Läti sõjaväeobjektide ja olukorra kohta Vene-Läti piiri ääres. (Lisaks luuramisele süüdistatakse tabatud isikut ka relvade ja laskemoona ebaseaduslikus käitlemises - toim.)

«Kuigi Vene eriteenistustel on suured tehnilised ressursid, on need endiselt huvitatud luureteabest, mida saab hankida vaid inimene, kes viibib eriteenistusi huvitavate objektide läheduses ja neid korrapäraselt vaatleb,» selgitas Läti katsepolitsei tehtud avalduses.

Läti siseminister Rihards Kozlovskis rõhutas, et välisluurajate tegevus Lätis ja naaberriikides on alati eksisteerinud, kuid arvestades praegusest  geopoliitilist olukorda ja NATO vägede paigatamist Balti riikidesse, on see viimaste aastatega veelgi aktiivsemaks muutunud. Minister tõi näiteks hiljutise juhtumi Leedust, kus sealne kaitsepolitsei teatas kuu algul, et alates detsembrist on kaitseametkonnad kinnivõtnud kolm võimalikku Vene luurajat, kellest kaks olid teeninud Leedu sõjaväes ja üks töötas siiani riigi kaitsejõudude heaks.

09.02.2018 12.02.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto