Sisukord
Eesti
Postimees
13.02.2018
Eesti Uuenenud Maarjamäe loss avab uksed Kurikamehe kohtuasjas on mõrva tõestuseks video (1) Piirirahva elu: Ikla inimese käsi peseb ikka lätlase kätt Ainaži tihe poevõrk püsib püsti Eesti armust (1) Majandus Eesti Pank: EAS mängib ohtlikke mänge (6) Nafta hind langes, aga kütus Eesti tanklates on ikka sama kallis (14) Välismaa Venemaa lennukatastroofi ümbritseb teadmatus (1) Ungari oligarhid lüpsavad ELi rahalehma (12) Saakašvili saadeti Ukrainast Poolasse Arvamus Kalvi Kõva: unistustemaast Lätist (vaadatuna seitsme kilomeetri kauguselt) (5) Vastukaja: koostööprotokoll RMKga poleks tselluloositehase rajamise lubatäht (1) Postimees 1935. aastal: Kuusalu kalurid surmasuus – 66 kalurit merele liikuval jääl Mereväe ülem: laevastikuta pole Eesti riigikaitse terviklik (3) Juhtkiri: viin mahlaga – sotsid pole sellest kuulnud? (18) Sigrid Kõiv: koolilaste kangelane (5) Mihkel Mutt: Eestis on liiga palju «normaalseid» vaeseid, kuid nad on õppinud seda osavalt varjama (40) Kultuur Illusioon armastusest Sport Tallinlanna jõudis olümpiahõbedani rasketest vigastustest hoolimata Olümpia pluss ja miinus: Salchow tõlgitakse ära, oranž vägi muutub monotoonseks Andres Vaher: noor eeskuju Elu parimas vormis Ilves võtab vabalt Olümpia, kuhu USAst saabus kaks hokikoondist Tallinn Uuenenud Maarjamäe loss avab uksed Tartu Tsiklinaised tõid kõmulise näituse tartlastele näha Tselluloositehasest: uuringuid ei usaldata, sest kogemus tõendab vastupidist Jaanuaris oli lennureisijaid mullusest vähem Päästjad otsivad kodusid, kus õnnetus lausa hüüab tulles Kaks flaami tulevad taas Eestit võluma Progebänd Põhja Konn ilmutab vinüüli ja rokib ERMis Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Piirirahva elu: Ikla inimese käsi peseb ikka lätlase kätt

5 min lugemist
  • Kui Ikla rahvas Ainažis poes käia ei saaks, sureks küla kohalike sõnul välja.
  • Piiriäärsetest alkoholikauplustest kohalikud suurt ei pea, oluline on toidukaup.
  • Kohalik rahvas meenutab aegu, kui hoopis lätlased käisid Iklas poodlemas.

Ikla hiilgeaeg oli kohalike sõnul siis, kui lätlased käisid veel ise läbi piirikontrolli nende poodides, eestlased said tööd Lätis ja seda jagus kenasti ka salakaubavedajatele.

Tellijale

Eesti pisikese edelavärava Ikla küla pole kohalike meelest praegu mingi hääbuv, ammugi veel välja surnud koht. Tõsi, elanikkond tasapisi väheneb, aga elu on seal tore. Pole häda midagi. Kes on tööd otsinud, on ikka leidnud, teab kauaaegne koolidirektor Helgi Aas.

Bussipeatuses – kus bussid vastu piiri nina ringi keeravad – või suletud poe trepil aega surnuks löövaid joodikuid pole. Kes ka viina viskab, käib ikka kusagil tööl. Iklas räägitakse, et on üks seltskond, kes kutsub end joodikute parteiks, aga nemadki on tegelikult päris korralikult inimesed ja neist oli abi omakandi mehe vallavolikokku saamisel.  

Oma raha viib Ikla rahvas üle piiri Lätti Ainaži kauplustesse. Nii on see piirikülas alati olnud, aga üle piiri on kohalike jaoks mindud sellega, et muud võimalust neil enam polegi.

12.02.2018 14.02.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto