Sisukord
Eesti
Postimees
16.02.2018
Eesti Kelm pettis elektriautodega riigilt pool miljonit välja (5) «Tõe ja õiguse» teeb eestlastele kuulatavaks tähelepanu vältiv vene ettevõtja (1) Presidendivalimiste põhiseaduse muudatus kahtluse all Meelis Kompus: Tammsaarel läks «Tõe ja õiguse» kirjutamistuhinas üht-teist segi Majandus Eesti kaheks jagamine: Harjumaa väiksem toetamine võib olla kaotus kogu riigile (3) Rimi ja Maxima mees on õietolmu mitu korda vähem kui võiks (4) Välismaa Vanemateta relvahull viis täide oma haige unistuse KOHALIK VAADE. Leedu tähistab sünnipäeva vanade vaenlaste seltsis Välismaa lühiuudised 16.02 Arvamus Pressinõukogu: Postimees rikkus head ajakirjandustava Henrik Roonemaa: 151 inimest, kes üritasid helistada hädaabisse, kuid ei saanud ühendust (3) Heidit Kaio: mis on naistel viga, et nad põtkivad arvuka sigimise vastu? (22) Juhtkiri: parim «Kevade» Postimees 1934. aastal: inglise keel agronoomidele kõige tähtsam Taavi Teder: mesi «Made in China» (2) Kultuur Selgusid läbi aegade ning eelmise aasta parimad eesti raamatud (1) Eesti maasikad ja teod Brüsselis «Arusaadavad raamatud väsitavad» Variuse vihmavarjude prelüüd Sport Siim Kaasik: kus on olümpiamängude glamuur? (1) Ott Järvela: kas oskaksime tunda rõõmu planeedil Zenga 8? Olümpia pluss ja miinus: rootslanna tuhkatriinulugu ja eestlaste must päev Kangekaelsed norralased jäid medalita Norra koondis näitas taas sügavust Serblase soolokontsert nullis Kalevi visa võitluse Liider Tänak kardab reedehommikust lumesadu Shiffrin alustas täistabamusega Sada lasku ja pikksilm ehk Ühemehebändi õhtu tiirus Vaultier kuldas olümpiavõidu üle: Eestile, armastusega! Tarbija Rimi ja Maxima mees on õietolmu mitu korda vähem kui võiks (4) Tartu Prantslase olümpiakuld tõi Tammelinna kõvasti rõõmu Politsei hakkab ERMi hoone ümber partullima juba päev enne suurt aastapäevapidu Presidendi vastuvõtt tuleb tavapärasest kallim. Tartu võtab osa kulusid enda kanda. (5) Reportaaž filmivõtetelt. Tondikaku imed sünnivad Lõuna-Eestis Käblikul Teenetemärgi Tartu Täht kavalerid Tartu uuteks aukodanikeks on kirjandusteadlane, vaimulik ja arstiteadlane Suusamäärija maraton kestab 48 tundi Hea teenindaja tuleb ka riukliku kliendiga toime Meelelahutus Koomiks Sudoku

«Tõe ja õiguse» teeb eestlastele kuulatavaks tähelepanu vältiv vene ettevõtja

4 min lugemist
  • Audioraamatu tegemise rahastaja ütleb, et tal pole enesereklaami vaja.
  • Ise luges ta «Tõde ja õigust» esimest korda nooruspõlves vene keeles.
  • Tema sõnul on mitmed tema tuttavad alles kuulates hakanud Tammsaaret hindama.
  • Tulevikus tahab ta anda välja ka Oskar Lutsu teoste audioversioone.
«Tõe ja õiguse» kolm esimest osa audioraamatuna. FOTO: Eero Vabamägi / Postimees

Kui üks vene ettevõtja oli raamatupoodidest oma nooruspõlve lemmiku A. H. Tammsaare «Tõe ja õiguse» audioraamatut tulutult otsinud, otsustas ta selle oma kulu ja kirjadega välja anda. Tänu avalikku tähelepanu vältivale ärimehele ongi eestlastel lõpuks võimalik eesti kirjanduse tüviteksti ka kuulata.

Tellijale Tellijale

«Mina ei tea, kes selle audioraamatu tegemist rahastab,» ütles kunagine raadiohääl, praegu kultuuriministeeriumis töötav Meelis Kompus, kes on sisse lugenud «Tõe ja õiguse» kolm esimest osa. Kompuse sõnul teab ta vaid, et mahuka projekti taga on üks vene ettevõtja, kes tahab hoida madalat profiili ega soovi avalikku tähelepanu.

«Tavaliselt tehakse selliseid asju, et kuulsust ja head karmat saada, enamasti on need PR-projektid, mille kohta saab veel mitu aastat öelda, et meie tegime,» rääkis «Tõe ja õiguse» esimese audioraamatu sünnile kaasa aidanud suhtekorraldaja Peep Ehasalu.

15.02.2018 17.02.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto