Sisukord
Arvamus
Postimees
14.02.2018
Eesti Kaitsevägi ostab 200 miljoni euro eest laskemoona (2) GRAAFIK: Ülikalliste ravijuhtumite arv kasvab pidevalt Imeb ja imeb! Raudteel mürab lumerong Majandus Pepco kuulub Lõuna-Aafrika gruppi Suur jaemüügikett PEPCO siseneb pauguga Eestisse (6) Välismaa Navalnõi nimi liigutab lund AJA PEEGEL. Ida-Saksamaa suhtus Kimide dünastiasse skeptiliselt Rõbkagate ehk kuulsusejanune lõbutüdruk paljastab Kremli saladusi (12) Lõuna-Aafrika Vabariiki ootab uus ajastu Arvamus Postimees 1925. aastal: maksud olgu õiglased! Erkki Bahovski: ajaränd viib ka edasi (2) Reet Kasik: ülikooli mõte – eestikeelse haritlaskonna loomine (1) Juhtkiri: rehepaplik idee või ühendav jagamine? (6) Eda Maripuu: 100 aastat suurest kalendrikeeramisest Karmo Tüür: Putin ja bitcoin (1) Kultuur Au-Oscari pälvinud Agnès Varda usub õnne ja juhustesse «Klassikokkutulek 2»: naerame neid nalju jälle Au-Oscari pälvinud Agnès Varda: õnnest ja juhustest Sport Olümpia pluss ja miinus: kilbiga Kilp ja kilbil Jaapani uisutaja Marten Liiv sõitis end 1500 meetris põhidistantsi tarbeks lahti Levandist Lajuneni ja Ilveseni Fotoboks: Star Treki hommikusöök USA sõjavägi käis Prahas olümpiavõitjat päästmas Mullune põrumine läks asja ette Soomlaste treener: pettusin Eestis (12) Ott Järvela: meeste jäähoki - Venemaa ainuke võimalus Tarbija Nutilahendused kodudes ei võrdu tingimata energiasäästuga Tartu Kesklinna koolis enam kahes vahetuses õppima ei pea Õnnetu saatusega Alatskivi sild ehitatakse veel kord üles Vanalinna parkimismaja krunt läheb enampakkumisele Prantslanna eestlastele: soovin, et oleksite rohkem avatud naabritele ja iseendale (4) Pressrauad ja lendav hobune peegeldavad Eesti töökultuuri Martin Hallik: mis tselluloositehase planeerimises murelikuks teeb? (2) Priit Pullerits: Tartu maraton kui pühapäevane piinapink (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1925. aastal: maksud olgu õiglased!

1 min lugemist
Postimees: 1925 FOTO: Digiteeritud eesti ajalehed / dea.nlib.ee

On arusaadav, et tulu- ja ärimaksu maksjad nende maksude õiglasest ning seaduslikust määramisest tõsiselt huvitatud on.

Tellijale Tellijale

Põhimõttelikult ei saa kellegil tulu- ja ärimaksu vastu midagi olla, kuna siin maksustamise viisi põhimõte selle peale on sihitud, et iga kodanik saadud tulule vastavalt maksustatud saab. On täiesti arusaadav, et see, kelle sissetulekud ja tulud suuremad on, vastavalt ka suuremaid maksusid maksma peab ja maksta võib. Kuid selle juures peab silmas pidama, et need maksud maksjatelt kui ka maksustajatelt tõsist riiklikku arusaamist ja kodaniku ausameelsust nõuavad.

Tulu- ja ärimaksu määramise aluseks on maksualuste eneste poolt maksuametile sisse antud andmed. On ülesandja tõesti oma tulu õieti teada annud nii, et selle kohta mingit kahtlust ei teki, ja teevad seda kõik maksualused ausameelselt selle teadmisega, et see iga korraliku riigikodaniku seaduslik kohustus on, siis võib kindel olla, et maksuameti tegevus võrdlemisi lihtsaks ja matemaatiliseks väljaarvamiseks muutub, mille järeldusel ka maks kõikide peale õiglaselt ära jaguneb.

13.02.2018 15.02.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto