Sisukord
Uudised
Postimees
16.02.2018
Eesti Kelm pettis elektriautodega riigilt pool miljonit välja (5) «Tõe ja õiguse» teeb eestlastele kuulatavaks tähelepanu vältiv vene ettevõtja (1) Presidendivalimiste põhiseaduse muudatus kahtluse all Meelis Kompus: Tammsaarel läks «Tõe ja õiguse» kirjutamistuhinas üht-teist segi Majandus Eesti kaheks jagamine: Harjumaa väiksem toetamine võib olla kaotus kogu riigile (3) Rimi ja Maxima mees on õietolmu mitu korda vähem kui võiks (4) Välismaa Vanemateta relvahull viis täide oma haige unistuse KOHALIK VAADE. Leedu tähistab sünnipäeva vanade vaenlaste seltsis Välismaa lühiuudised 16.02 Arvamus Pressinõukogu: Postimees rikkus head ajakirjandustava Henrik Roonemaa: 151 inimest, kes üritasid helistada hädaabisse, kuid ei saanud ühendust (3) Heidit Kaio: mis on naistel viga, et nad põtkivad arvuka sigimise vastu? (22) Juhtkiri: parim «Kevade» Postimees 1934. aastal: inglise keel agronoomidele kõige tähtsam Taavi Teder: mesi «Made in China» (2) Kultuur Selgusid läbi aegade ning eelmise aasta parimad eesti raamatud (1) Eesti maasikad ja teod Brüsselis «Arusaadavad raamatud väsitavad» Variuse vihmavarjude prelüüd Sport Siim Kaasik: kus on olümpiamängude glamuur? (1) Ott Järvela: kas oskaksime tunda rõõmu planeedil Zenga 8? Olümpia pluss ja miinus: rootslanna tuhkatriinulugu ja eestlaste must päev Kangekaelsed norralased jäid medalita Norra koondis näitas taas sügavust Serblase soolokontsert nullis Kalevi visa võitluse Liider Tänak kardab reedehommikust lumesadu Shiffrin alustas täistabamusega Sada lasku ja pikksilm ehk Ühemehebändi õhtu tiirus Vaultier kuldas olümpiavõidu üle: Eestile, armastusega! Tarbija Rimi ja Maxima mees on õietolmu mitu korda vähem kui võiks (4) Tartu Prantslase olümpiakuld tõi Tammelinna kõvasti rõõmu Politsei hakkab ERMi hoone ümber partullima juba päev enne suurt aastapäevapidu Presidendi vastuvõtt tuleb tavapärasest kallim. Tartu võtab osa kulusid enda kanda. (5) Reportaaž filmivõtetelt. Tondikaku imed sünnivad Lõuna-Eestis Käblikul Teenetemärgi Tartu Täht kavalerid Tartu uuteks aukodanikeks on kirjandusteadlane, vaimulik ja arstiteadlane Suusamäärija maraton kestab 48 tundi Hea teenindaja tuleb ka riukliku kliendiga toime Meelelahutus Koomiks Sudoku

Meelis Kompus: Tammsaarel läks «Tõe ja õiguse» kirjutamistuhinas üht-teist segi

3 min lugemist
  • Kompuse arvates pole Tammsaare tekst sugugi keeruline ega tema laused pikad.
  • Kõige keerulisemaks peab raadiohääl «Tõe ja õiguse» teise osa sisse lugemist.
  • Neljanda osa sisselugemise jätaks Kompus hea meelega Hele Kõrvele.
Meelis Kompus ja tema sisse loetud «Tõe ja õiguse» audioraamat. FOTO: Eero Vabamägi / Eesti Meedia / Scanpix Baltics

Hoogsalt kirjutanud Anton Hansen Tammsaare kippus aeg-ajalt ära unustama, mida ta juba kirja oli pannud, tõdeb «Tõe ja õiguse» audioraamatuks sisse lugenud Meelis Kompus.

Tellijale Tellijale

«Vahel on tunne, et suurmehel oli lihtsalt hoog sees, mõtteid palju peas, mis kõik pidid raamatusse ära mahtuma, või unustas kirjanik ära, et sellest on ta juba korda paar-kolm kirjutanud,» rääkis tuntud raadiohääl ja praegu kultuuriministeeriumis töötav Meelis Kompus.

Eriti kehtib see «Tõe ja õiguse» teise osa kohta. «Sündmustik justkui peatub, lugu ei liigu edasi, aga tegelaste vahel käib suurte mõtete pingpong. Või kirjeldab seda, mis on juba ammu selge ja öeldud,» kõneles Kompus. Ta tõdes, et võib-olla ongi see suure romaanikirjaniku tunnus – sõnastada asju ümber ja anda iga kord midagi uut.

15.02.2018 17.02.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto