Sisukord
Maitsemeel
Tänane leht
17.02.2018
Eesti Heli Läätsest. Armastusega Hiinlased ja vietnamlased läksid Tartus uusaasta pärast raksu (3) Mupo võttis kasutusele kehakaamerad (4) Hümniseadus on EKRE kaval miin valitsuses erimeelsuste tekitamiseks (14) Lakkhunt pole rebane Välismaa Eesti on tõusnud eliitürituse silmapaistvaks osalejaks REPORTAAŽ. Leedu võttis aastapäeva tähistamise suurelt ette President Kaljulaid: maailm ei ole läinud rahulikumaks, küll aga on muutunud Eesti positsioon (2) Arvamus EKI keelekool: millal sünnipäev kujundina sobib ja millal mitte? Eva Piirimäe: enesemääramise kimbatus (10) Postimees 1997. aastal: õed Šmigunid said Kanadas kaksikvõidu Nädala nägu: kolm musketäri lunastust otsimas (2) Nädala nägu: puhta sõna vägi Nädala nägu: oligarhide magatajast poliitikute hukutajaks (2) Nädala nägu: kullakillud külalistelt Juhtkiri: Putini jälgedes (26) Kultuur EKI keelekool: millal sünnipäev kujundina sobib ja millal mitte? Vene absurdi veenev realism Maalija jõuline armastus looduse vastu: Johannes Uiga 100 Sport Olümpia pluss ja miinus: medaleid jagub paljudele, kuid mitte Pechsteinile Sundby andis Tammjärvele lisajõudu Siim Kaasik: väärikalt kaotamise oskus Olümpia linnas, mida polnud olemas Staaride eraldamine äratas suursoosiku ellu Mart Soidro: taliolümpiaraamatutest. Teatava nostalgiaga Sahamees Tänaku saatus: esikohalt üheksandaks Nädala nägu: kullakillud külalistelt Kroonimata kuninga viimane olümpialiug? Tormis Laine lubab eestlaste vana harjumuse murda Tallinn Mupo võttis kasutusele kehakaamerad (4) Tarbija Nutikas säästab kena kopiku AK Aeg lendab meie ajus Saatuslik kohtumine jäätiseputka juures Vikerkaar loeb: Mudlumist. Kui niisugusest Kui õnn läks üle õnnetuseks Maalija jõuline armastus looduse vastu: Johannes Uiga 100 Ago Pajur: küünlakuu kaheksa päeva Kaur Maran: kuidas me siia jõudsime? (4) Peeter Langovitsi tagasivaade: Maarjamaa Rist Soome kindralile Eva Piirimäe: enesemääramise kimbatus (10) Autodidakti poolelu SUUR LUGU: Postimees esitleb - kolme teadusharu koostöös sündis uus pilt eestlaste kujunemisest (47) Arter Ilona Leib: kommunikatsioon vedas alt Kes on ladyboy ja miks neid Tais nii palju on? (1) Genka ehk Henry Kõrvits: mida popim oled, seda rohkem on sul vaenlasi! Söö skorpionit ja sularasva koorikuga. Elamused Hiinast. Külm tahab natuke teravat: proovi Hiina kööki Filmiarvustus "Klassikokkutulek 2": kolm meest hauas, seksihulludest naistest rääkimata Valus suusaõppetund eksjalgpallur Raio Piirojale Meelelahutus Koomiks Sudoku

Külm tahab natuke teravat: proovi Hiina kööki

7 min lugemist
  • Mõnel pool Hiinas on liha toidus vaid maitseaineks.
Hiina uusaasta tähistamise juurde kuuluvad ka Hiina laternad. FOTO: SIPA/Scanpix

Hiina uusaastat võib tähistada suurejooneliselt, tagasihoidlikult või ka üldse mitte. Aga ühe maitseseikluse kaugele Hiinamaale võiks teha sellegipoolest: maitsete ja aroomide palett on seal lõputult kirju.

Tellijale Tellijale

Kui keegi ütleb veendunult, et talle maitseb Hiina köök, võib nii mõnigi kord kahtlustada, et tegelikult meeldib talle lääneriikide «hiinakate» lähenemine Aasia toidule. «See, kes tunneb Hiina kööki lähemalt, ütleks pigem näiteks, et talle on meelepärane Sichuani köögi tuimestav vürtsikus või Shandongi soolakad mereanniroad,» arutleb Juta Raudnask, kes kaupleb oma Umami poodides kogu maailma köögieksootikaga ja keda maitsete kogumise rännakud on mitu korda ka Hiinamaale viinud.

Hiina köögikultuur on üksipulgi läbikirjeldamiseks määratu, jagunedes ilmakaarte järgi neljaks suuremaks piirkonnaks, ja nendegi iga nurk võib olla ise moodi. Lõuna-Hiina ehk Kantoni kööki tuntakse tihti magushapu sealiha ja krevettide järgi, Põhja-Hiina ehk Pekingi köögist pärineb kuulus Pekingi part, Ida-Hiina ehk Shanghai kant paistab silma kalaga ning Lääne-Hiina ehk Sichuani lipukirjaks on tugevad vürtsid.

16.02.2018 19.02.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto