Sisukord
Kolumnistid
Postimees
14.02.2018
Eesti Kaitsevägi ostab 200 miljoni euro eest laskemoona (2) GRAAFIK: Ülikalliste ravijuhtumite arv kasvab pidevalt Imeb ja imeb! Raudteel mürab lumerong Majandus Pepco kuulub Lõuna-Aafrika gruppi Suur jaemüügikett PEPCO siseneb pauguga Eestisse (6) Välismaa Navalnõi nimi liigutab lund AJA PEEGEL. Ida-Saksamaa suhtus Kimide dünastiasse skeptiliselt Rõbkagate ehk kuulsusejanune lõbutüdruk paljastab Kremli saladusi (12) Lõuna-Aafrika Vabariiki ootab uus ajastu Arvamus Postimees 1925. aastal: maksud olgu õiglased! Erkki Bahovski: ajaränd viib ka edasi (2) Reet Kasik: ülikooli mõte – eestikeelse haritlaskonna loomine (1) Juhtkiri: rehepaplik idee või ühendav jagamine? (6) Eda Maripuu: 100 aastat suurest kalendrikeeramisest Karmo Tüür: Putin ja bitcoin (1) Kultuur Au-Oscari pälvinud Agnès Varda usub õnne ja juhustesse «Klassikokkutulek 2»: naerame neid nalju jälle Au-Oscari pälvinud Agnès Varda: õnnest ja juhustest Sport Olümpia pluss ja miinus: kilbiga Kilp ja kilbil Jaapani uisutaja Marten Liiv sõitis end 1500 meetris põhidistantsi tarbeks lahti Levandist Lajuneni ja Ilveseni Fotoboks: Star Treki hommikusöök USA sõjavägi käis Prahas olümpiavõitjat päästmas Mullune põrumine läks asja ette Soomlaste treener: pettusin Eestis (12) Ott Järvela: meeste jäähoki - Venemaa ainuke võimalus Tarbija Nutilahendused kodudes ei võrdu tingimata energiasäästuga Tartu Kesklinna koolis enam kahes vahetuses õppima ei pea Õnnetu saatusega Alatskivi sild ehitatakse veel kord üles Vanalinna parkimismaja krunt läheb enampakkumisele Prantslanna eestlastele: soovin, et oleksite rohkem avatud naabritele ja iseendale (4) Pressrauad ja lendav hobune peegeldavad Eesti töökultuuri Martin Hallik: mis tselluloositehase planeerimises murelikuks teeb? (2) Priit Pullerits: Tartu maraton kui pühapäevane piinapink (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Erkki Bahovski: ajaränd viib ka edasi

2 min lugemist
Erkki Bahovski. FOTO: Sander Ilvest / Postimees

Eelmisel nädalal kirjutas Ahto Lobjakas: «Eesti viimased 25 aastat on olnud tühikäigu veerandsada» (PM, 8.02.2016). Üllataval kombel leiab ta end selle lause järel samast pundist käredate radikaalidega, kelle arvates on Eestis kõik algusest peale valesti läinud.

Tellijale Tellijale

Loomulikult tekitab see lause küsimusi. Võibolla isegi soovi kuidagi teravalt reageerida. Piirdugem siiski kahe märkusega. Kõigepealt muidugi küsimus, kas siis viimasele 25 aastale eelnenu ei olnudki tühikäik. Et kui kommunismi paleus silme ees, oli kerge astuda?

Iroonia irooniaks, aga tõsisem on siiski «tühikäigu» süüdistus nende inimeste suhtes, kes on Eesti riiki tões ja vaimus üles ehitanud. Muidugi, ka nende seas on pettunuid ja neid, kellele on liiga tehtud. Aga paljudele on see veerandsada olnud elamist väärt.

13.02.2018 15.02.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto