Sisukord
Maailm
Postimees
14.02.2018
Eesti Kaitsevägi ostab 200 miljoni euro eest laskemoona (2) GRAAFIK: Ülikalliste ravijuhtumite arv kasvab pidevalt Imeb ja imeb! Raudteel mürab lumerong Majandus Pepco kuulub Lõuna-Aafrika gruppi Suur jaemüügikett PEPCO siseneb pauguga Eestisse (6) Välismaa Navalnõi nimi liigutab lund AJA PEEGEL. Ida-Saksamaa suhtus Kimide dünastiasse skeptiliselt Rõbkagate ehk kuulsusejanune lõbutüdruk paljastab Kremli saladusi (12) Lõuna-Aafrika Vabariiki ootab uus ajastu Arvamus Postimees 1925. aastal: maksud olgu õiglased! Erkki Bahovski: ajaränd viib ka edasi (2) Reet Kasik: ülikooli mõte – eestikeelse haritlaskonna loomine (1) Juhtkiri: rehepaplik idee või ühendav jagamine? (6) Eda Maripuu: 100 aastat suurest kalendrikeeramisest Karmo Tüür: Putin ja bitcoin (1) Kultuur Au-Oscari pälvinud Agnès Varda usub õnne ja juhustesse «Klassikokkutulek 2»: naerame neid nalju jälle Au-Oscari pälvinud Agnès Varda: õnnest ja juhustest Sport Olümpia pluss ja miinus: kilbiga Kilp ja kilbil Jaapani uisutaja Marten Liiv sõitis end 1500 meetris põhidistantsi tarbeks lahti Levandist Lajuneni ja Ilveseni Fotoboks: Star Treki hommikusöök USA sõjavägi käis Prahas olümpiavõitjat päästmas Mullune põrumine läks asja ette Soomlaste treener: pettusin Eestis (12) Ott Järvela: meeste jäähoki - Venemaa ainuke võimalus Tarbija Nutilahendused kodudes ei võrdu tingimata energiasäästuga Tartu Kesklinna koolis enam kahes vahetuses õppima ei pea Õnnetu saatusega Alatskivi sild ehitatakse veel kord üles Vanalinna parkimismaja krunt läheb enampakkumisele Prantslanna eestlastele: soovin, et oleksite rohkem avatud naabritele ja iseendale (4) Pressrauad ja lendav hobune peegeldavad Eesti töökultuuri Martin Hallik: mis tselluloositehase planeerimises murelikuks teeb? (2) Priit Pullerits: Tartu maraton kui pühapäevane piinapink (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Navalnõi nimi liigutab lund

1 min lugemist
Navalnõi nimega lumehang Moskvas. FOTO: Facebook

Venemaa pealinna Moskva elanike sõnul kaovad lumehunnikud linnatänavatelt vaid siis, kui sinna peale opositsiooniliidri Aleksei Navalnõi nimi kirjutada.

Lumega hädas moskvalased on avastanud viisi, kuidas ametnikke selle koristamisel tagant kiirustada. Nende sõnul kaovad hanged imekiiresti, kui kirjutada neile peale Navalnõi nimi. Oma kogemust sotsiaalmeedias jaganud Moskva elaniku sõnul ei lasknud tulemus end kaua oodata: opositsioonipoliitiku nimega lumehang kadus mõne tunniga.

Navalnõi on Venemaa tuntuim president Vladimir Putini kriitik, riigimeedia ei maini teda kunagi nimepidi, seda keeldub tegemast ka Putin, kes viitab talle kui «sellele inimesele».

Moskvas sadas hiljuti maha rekordkogus lund ja linna kojameestel on raskusi hangede koristamisega. Moskva elanik Tatjana Grigorjeva kirjeldas Facebookis, kuidas lumme kirjutatud Navalnõi nime peale kaks töölist kohale saabusid ja lund rookima asusid.

Siiski pole see kõikjal Moskvas soovitud tulemust toonud. Grigorjeva kirjutas Facebookis, et mõnikord on munitsipaalametnikud Navalnõi nime lihtsalt kustutada üritanud. «Nad lihtsalt segasid seda labidatega. Ma pean sinna uuesti kirjutama.»

Moskva elanike loodud Facebooki grupis kirjutatakse, et tänavapuhastajatel võtab reageerimine aega keskmiselt neli tundi. «Meil polnud suuri lootusi, kuid ringkonnaametnike ja kommunaalettevõtete idiootsus ei vedanud meid alt,» vahendab BBC üht postitust.

Venemaa valmistub parasjagu 18. märtsil aset leidvateks presidendivalimisteks, mille võitjaks peetakse ülekaalukalt Putinit. Navalnõi valimistel osaleda ei tohi, sest on saanud kriminaalkaristuse.

Seotud lood
13.02.2018 15.02.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto