Mullune põrumine läks asja ette

Marko Kilp FOTO: Sergei Bobylev/Sergei Bobylev/TASS

Kõik teavad, et Marko Kilp on sprindis võimeline korralikeks tulemusteks, kuid ikka ja jälle on 24-aastasel võrulasel olnud suurvõistluste eel tagasilööke. Mullu Lahti MMil ta põrus, kuid seda magusam oli vähemalt treener Anti Saarepuu sõnul eilse olümpiasprindi 18. koht.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

«Lahtis me hävisime, sest tulime Markoga Pyeongchangi rada vaatama. Nüüd võime öelda, et Lahti ebaõnnestumine oli seda väärt!» ütles Saarepuu, kes oli silmnähtavalt hoolealuse tööga rahul.

Kilp näitas eilse klassikasprindi kvalifikatsioonis 15. aega. Veerandfinaaliks valis ta teise sõidu ja oli pea terve distantsi eesotsas, kuid siis kangestus ning leppis sõidus napilt neljanda kohaga. Mõnda aega püsis veel lootus, et ehk pääseb ta poolfinaali õnneliku kaotajana, kuid neljanda veerandfinaali järel oli selge, et ei pääse.

Võib vaid oletada, mis juhtunuks, kui Kilp valinuks veerandfinaaliks mõne hilisema sõidu, näiteks viienda. Kuid veerandfinaali valides olid nii Saarepuu kui Kilp ühel nõul, et kõige mõistlikum on valida just teine sõit.

Kilp põhjendas enda valikut sellega, et olla võimalikuks poolfinaaliks värske. «Kui tahtnuks kindlamalt poolfinaali saada, võinuks sõita ka tagumises grupis,» andis Kilp mõista, et tema eesmärk oli edasipääsu korral kõrges mängus püsida.

Saarepuu kaitses ühiselt tehtud otsust. «Jah, viies sõit oli tagantjärele lahjem, aga arvan, et tegime õige valiku. Me ei saa tagantjärele sellele mõtlema jääda. Võib-olla oleksime viiendas sõidus hoopis viimaseks jäänud?» sõnas Saarepuu.

13.02.2018 15.02.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto