Sisukord
Eesti
Postimees
14.02.2018
Eesti Kaitsevägi ostab 200 miljoni euro eest laskemoona (2) GRAAFIK: Ülikalliste ravijuhtumite arv kasvab pidevalt Imeb ja imeb! Raudteel mürab lumerong Majandus Pepco kuulub Lõuna-Aafrika gruppi Suur jaemüügikett PEPCO siseneb pauguga Eestisse (6) Välismaa Navalnõi nimi liigutab lund AJA PEEGEL. Ida-Saksamaa suhtus Kimide dünastiasse skeptiliselt Rõbkagate ehk kuulsusejanune lõbutüdruk paljastab Kremli saladusi (12) Lõuna-Aafrika Vabariiki ootab uus ajastu Arvamus Postimees 1925. aastal: maksud olgu õiglased! Erkki Bahovski: ajaränd viib ka edasi (2) Reet Kasik: ülikooli mõte – eestikeelse haritlaskonna loomine (1) Juhtkiri: rehepaplik idee või ühendav jagamine? (6) Eda Maripuu: 100 aastat suurest kalendrikeeramisest Karmo Tüür: Putin ja bitcoin (1) Kultuur Au-Oscari pälvinud Agnès Varda usub õnne ja juhustesse «Klassikokkutulek 2»: naerame neid nalju jälle Au-Oscari pälvinud Agnès Varda: õnnest ja juhustest Sport Olümpia pluss ja miinus: kilbiga Kilp ja kilbil Jaapani uisutaja Marten Liiv sõitis end 1500 meetris põhidistantsi tarbeks lahti Levandist Lajuneni ja Ilveseni Fotoboks: Star Treki hommikusöök USA sõjavägi käis Prahas olümpiavõitjat päästmas Mullune põrumine läks asja ette Soomlaste treener: pettusin Eestis (12) Ott Järvela: meeste jäähoki - Venemaa ainuke võimalus Tarbija Nutilahendused kodudes ei võrdu tingimata energiasäästuga Tartu Kesklinna koolis enam kahes vahetuses õppima ei pea Õnnetu saatusega Alatskivi sild ehitatakse veel kord üles Vanalinna parkimismaja krunt läheb enampakkumisele Prantslanna eestlastele: soovin, et oleksite rohkem avatud naabritele ja iseendale (4) Pressrauad ja lendav hobune peegeldavad Eesti töökultuuri Martin Hallik: mis tselluloositehase planeerimises murelikuks teeb? (2) Priit Pullerits: Tartu maraton kui pühapäevane piinapink (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Imeb ja imeb! Raudteel mürab lumerong

3 min lugemist
Lumerong pole Eestis kolm talve tööd saanud, kuna lund pole olnud. FOTO: Kristjan Teedema

Lumikate Koidula piirijaamas Eesti kagupiiril on parasjagu pahkluuni. Rööpad veel paistavad. Aga kollane lumerong ja selle väikene kiirema käiguga poeg – keskmise ekskavaatori mõõtu raudteel vurav lumehari teevad usinalt tööd, et raudtee ja selle ääred lumest puhtaks uhada.

Tellijale Tellijale

Koidula piiripunkti lähistel haagib autoraadio end automaatselt Venemaa raadiojaama külge. Olümpia avatseremoonia on alanud. Venelased teevad kibedat nalja, et kuigi Vene lipp tseremoonial ei lehvi, on see siiski seal olemas ja kohal – Serbia delegatsioonil on peos lipp, mis analoog Vene lipust.

Koidula jaama kümme rööpapaari seisavad rahus enne Venemaad ja lipukired ning olümpia ei tekita siin isegi mitte õrnemat sorti tuulepuhangut.

Hommikul on Valgast teele asunud Eesti ainus lumerong, mis peab puhastama kõik jaama kümme raudteed ning õhtu eel võtma suuna Tartule.

See rong meenutab kõige rohkem kartulikombaini.

13.02.2018 15.02.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto