Sisukord
Arter
Tänane leht
17.02.2018
Eesti Heli Läätsest. Armastusega Hiinlased ja vietnamlased läksid Tartus uusaasta pärast raksu (3) Mupo võttis kasutusele kehakaamerad (4) Hümniseadus on EKRE kaval miin valitsuses erimeelsuste tekitamiseks (14) Lakkhunt pole rebane Välismaa Eesti on tõusnud eliitürituse silmapaistvaks osalejaks REPORTAAŽ. Leedu võttis aastapäeva tähistamise suurelt ette President Kaljulaid: maailm ei ole läinud rahulikumaks, küll aga on muutunud Eesti positsioon (2) Arvamus EKI keelekool: millal sünnipäev kujundina sobib ja millal mitte? Eva Piirimäe: enesemääramise kimbatus (10) Postimees 1997. aastal: õed Šmigunid said Kanadas kaksikvõidu Nädala nägu: kolm musketäri lunastust otsimas (2) Nädala nägu: puhta sõna vägi Nädala nägu: oligarhide magatajast poliitikute hukutajaks (2) Nädala nägu: kullakillud külalistelt Juhtkiri: Putini jälgedes (26) Kultuur EKI keelekool: millal sünnipäev kujundina sobib ja millal mitte? Vene absurdi veenev realism Maalija jõuline armastus looduse vastu: Johannes Uiga 100 Sport Olümpia pluss ja miinus: medaleid jagub paljudele, kuid mitte Pechsteinile Sundby andis Tammjärvele lisajõudu Siim Kaasik: väärikalt kaotamise oskus Olümpia linnas, mida polnud olemas Staaride eraldamine äratas suursoosiku ellu Mart Soidro: taliolümpiaraamatutest. Teatava nostalgiaga Sahamees Tänaku saatus: esikohalt üheksandaks Nädala nägu: kullakillud külalistelt Kroonimata kuninga viimane olümpialiug? Tormis Laine lubab eestlaste vana harjumuse murda Tallinn Mupo võttis kasutusele kehakaamerad (4) Tarbija Nutikas säästab kena kopiku AK Aeg lendab meie ajus Saatuslik kohtumine jäätiseputka juures Vikerkaar loeb: Mudlumist. Kui niisugusest Kui õnn läks üle õnnetuseks Maalija jõuline armastus looduse vastu: Johannes Uiga 100 Ago Pajur: küünlakuu kaheksa päeva Kaur Maran: kuidas me siia jõudsime? (4) Peeter Langovitsi tagasivaade: Maarjamaa Rist Soome kindralile Eva Piirimäe: enesemääramise kimbatus (10) Autodidakti poolelu SUUR LUGU: Postimees esitleb - kolme teadusharu koostöös sündis uus pilt eestlaste kujunemisest (47) Arter Ilona Leib: kommunikatsioon vedas alt Kes on ladyboy ja miks neid Tais nii palju on? (1) Genka ehk Henry Kõrvits: mida popim oled, seda rohkem on sul vaenlasi! Söö skorpionit ja sularasva koorikuga. Elamused Hiinast. Külm tahab natuke teravat: proovi Hiina kööki Filmiarvustus "Klassikokkutulek 2": kolm meest hauas, seksihulludest naistest rääkimata Valus suusaõppetund eksjalgpallur Raio Piirojale Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ilona Leib: kommunikatsioon vedas alt

2 min lugemist
Ilona Leib FOTO: Erik Prozes / Postimees

Öeldakse, et annab Jumal ameti, annab ka mõistuse. «Annab Jumal ameti, annab ka suhtekorraldaja, kelle kaela oma mõistuse puudumine veeretada,» kõlaks selle uuendatud versioon. Võimule saades hakkavad inimesed väga kiiresti uskuma, et on automaatselt saadud ameti väärilised nii moraalselt kui ka ettevalmistuselt. Talumatult raske on tunnistada, et oma eesmärki saavutada lootes võib ka valesti otsustada ja vale poliitika valida.

Tellijale Tellijale

Muidu ei oleks meie avalik ruum täis suuremaid ja väiksemaid võimukandjaid, kelle retoorikas kordub leitmotiiv, et otsus ja tegu on olnud õige ja vajalik. On lihtsalt tuline kahju, et kehva kommunikatsiooni tõttu ei õnnestunud teisi selle sammu õigsuses ja vajalikkuses veenda.

Võimult eemal tunnevad kõik, et ainult seletamisega ebatõhusaid valikuid populaarseks ei räägi. Ka poliitikutel on opositsioonis meeled ergumad. Valitsuspingile saades see meeleerksus paraku kaob. Võimukandjat valdab sageli tunne, et rahvas ei hõiska õnnest tema otsuste peale ainult sellepärast, et neid ei ole piisavalt hästi kommunikeeritud. Kust küll saab toitu usk oma ilmeksimatusesse?

16.02.2018 19.02.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto