Sisukord
Arvamus
Tänane leht
15.02.2018
Eesti Vihmasuved röövivad Eesti metsalt kasvuisu Võitlus rahapesuga on üha aktuaalsem Gammer ja Hirv võivad jääda vahi alla (1) Bonnieri preemia läks jagamisele kahe toimetuse vahel Majandus Võitlus rahapesuga on üha aktuaalsem Bonnieri preemia läks jagamisele kahe toimetuse vahel Välismaa Välisministri fopaa Hollandi valitsust ei kõigutanud USA poliitika kangeim naine Nancy Pelosi Arvamus Juhtkiri: «Landromati» õppetund (1) Maarja Vaino: udutamist võiks nimetada viimase aja moenähtuseks, seda nii poliitikas kui ka mujal (14) Aimar Ventsel: mida arvab Vene meedia? (1) Neeme Korv: kollane vest Surmalõigul (3) Vastukaja Postimehe juhtkirjale: viin pole odavaim jook (1) Martin Mölder, Tanel Paas: mida näeb eestlane peeglist? (1) Postimees 1994. aastal: prostituudid loodavad olümpiamängude pealt raha teenida Kultuur Kolm pärli linna südamest Jääpeeglile maalitud leek Sport Olümpia pluss ja miinus: Lõuna-Korea vaba tahe ja naabrite medalipõud Toidupaus ähvardas olümpiavõidu nurjata Läti fännid soojendasid end medalisajuks Andres Vaher: õppeolümpia sunnib oskusele näha protsessi Margus Kiiver: kas Rootsi legendaarsed lumevallid toetavad Tänakut? Monoliidi asemel killustik: jäähokiturniir sai hiilgava avapaugu Eesti parim. Halva tuuleõnne ja enda rumaluse kiuste White hüppas end haiglavoodist ajalukku Tartu Kultuurikandjate rõõmupuhangud vallandusid kiriku lae all Tartu nõuab riigilt tselluloositehase kohta selgust ja on valmis minema kohtusse (4) Valter Parve: kooslaulmise pidu, igaühe kodus, 25. veebruaril! Maailma tippvõimlejad tähistavad Eesti juubelit Heljo Pikhof: hiigeltehase kahekiiruseline käsitlus (5) Estcube 2 sööstab Maa orbiidile uue ja parema purjega Osa Soome relvakollektsionääri kogust jõudis Tartusse Ei saa mitte vaiki olla ehk Tõnissoni maja ümber kees elu (1) Kuldne portsigar ja kasukavöö – nüüd igavesti hoiul Raadil Tartlaste ette tuleb näidend Vanemuise kuldajast Meelelahutus Koomiks Sudoku

Maarja Vaino: udutamist võiks nimetada viimase aja moenähtuseks, seda nii poliitikas kui ka mujal

3 min lugemist
Udu. Foto on illustreeriv. FOTO: URMAS LUIK/PRNPM/EMF

Öeldakse, et kui jumal tahab kedagi karistada, võtab ta inimeselt mõistuse. Üks sellekohane hea näide on hiljutine skandaal koolijuhiga, kes otsustas pühendada oma kooli nõukanostalgilise kontserdi Venemaale, et näidata üles andestust, kirjutab kolumnist Maarja Vaino.

Tellijale Tellijale

Andestust ei ole keegi üldse palunudki – ei tollelt direktorilt ega Eesti riigilt. Muidugi, nähes maitsetu ettevõtmisega lahvatanud skandaali, otsustas koolijuht kiirelt asja parandada ja hakkas meedias udutama.

Udutamist võikski nimetada viimase aja moenähtuseks, seda nii poliitikas kui ka mujal. Selget juttu kuuleb harva.

Tuleb meelde Mati Undi lühipala «Udu», kus on järgmine lõik: «Olen kunagi Saaremaal üle elanud täieliku uduvarjutuse. Seisin inimtühjal rannal ja nägin äkki, et see paks udumass vajub minu peale. Kümneks minutiks olingi märjas ja soojas udus. […] Kas sel udul oli mingi mõte? Küllap oli, sest hiljem on mulle räägitud, et mu naine pettis mind just sel ajal ühe võõra mehega.»

14.02.2018 16.02.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto