Sisukord
Välisuudised
Tänane leht
15.02.2018
Eesti Vihmasuved röövivad Eesti metsalt kasvuisu Võitlus rahapesuga on üha aktuaalsem Gammer ja Hirv võivad jääda vahi alla (1) Bonnieri preemia läks jagamisele kahe toimetuse vahel Majandus Võitlus rahapesuga on üha aktuaalsem Bonnieri preemia läks jagamisele kahe toimetuse vahel Välismaa Välisministri fopaa Hollandi valitsust ei kõigutanud USA poliitika kangeim naine Nancy Pelosi Arvamus Juhtkiri: «Landromati» õppetund (1) Maarja Vaino: udutamist võiks nimetada viimase aja moenähtuseks, seda nii poliitikas kui ka mujal (14) Aimar Ventsel: mida arvab Vene meedia? (1) Neeme Korv: kollane vest Surmalõigul (3) Vastukaja Postimehe juhtkirjale: viin pole odavaim jook (1) Martin Mölder, Tanel Paas: mida näeb eestlane peeglist? (1) Postimees 1994. aastal: prostituudid loodavad olümpiamängude pealt raha teenida Kultuur Kolm pärli linna südamest Jääpeeglile maalitud leek Sport Olümpia pluss ja miinus: Lõuna-Korea vaba tahe ja naabrite medalipõud Toidupaus ähvardas olümpiavõidu nurjata Läti fännid soojendasid end medalisajuks Andres Vaher: õppeolümpia sunnib oskusele näha protsessi Margus Kiiver: kas Rootsi legendaarsed lumevallid toetavad Tänakut? Monoliidi asemel killustik: jäähokiturniir sai hiilgava avapaugu Eesti parim. Halva tuuleõnne ja enda rumaluse kiuste White hüppas end haiglavoodist ajalukku Tartu Kultuurikandjate rõõmupuhangud vallandusid kiriku lae all Tartu nõuab riigilt tselluloositehase kohta selgust ja on valmis minema kohtusse (4) Valter Parve: kooslaulmise pidu, igaühe kodus, 25. veebruaril! Maailma tippvõimlejad tähistavad Eesti juubelit Heljo Pikhof: hiigeltehase kahekiiruseline käsitlus (5) Estcube 2 sööstab Maa orbiidile uue ja parema purjega Osa Soome relvakollektsionääri kogust jõudis Tartusse Ei saa mitte vaiki olla ehk Tõnissoni maja ümber kees elu (1) Kuldne portsigar ja kasukavöö – nüüd igavesti hoiul Raadil Tartlaste ette tuleb näidend Vanemuise kuldajast Meelelahutus Koomiks Sudoku

USA poliitika kangeim naine Nancy Pelosi

5 min lugemist
  • 77-aastane Nancy Pelosi tõestas jätkuvat sitkust rekordpika kõnega Kongressis.
  • Donald Trump hindab Pelosi erakordset oskust parteikaaslasi ohjes hoida.
  • Edu korral vahevalimistel võib Pelosi tõusta esindajatekoja spiikriks.
7. veebruari hommikul tõusis USA Kongressi esindajatekoja vähemusliider Nancy Pelosi sõnavõtuks püsti, ega peatunud enne, kui oli rääkinud järjepanu terve ühe tavalise tööpäeva jagu ehk enam kui kaheksa tundi. FOTO: Reuters/ScanPix

Kes on mõjukaim naine USA poliitilises ajaloos? Mõte läheb esmalt muidugi Hillary Clintonile, esimesele naissoost presidendikandaadile. Kuid ta jäigi kandidaadiks. Kongressi esindajatekoja vähemusliider Nancy Pelosi on rohkem saavutanud.

Tellijale Tellijale

Aastatel 2007–2011 oli Pelosi Ühendriikide ajaloo esimene naine Kongressi spiikri kohal. Sel positsioonil oli ta Ovaalkabinetile tegelikult väga lähedal – riigi kolmanda isikuna lahutas teda presidenditoolist vaid number kaks, asepresident.

USA poliitilistes mõttemängudes lõbustatakse end tänavu sellise stsenaariumiga: kui novembris, mil valitakse esindajatekoja uus koosseis, saavad demorkaadid Kongressi alamkoja taas enda kontrolli alla ja Pelosi tõuseb uuesti spiikeriks, ning kui seejärel suudavad demokraadid mingi imetrikiga ametist kangutada nii president Donald Trumpi kui ka asepresidendi Mike Pence'i, kuulukski presidenditool põhiseaduse kohaselt Pelosile.

14.02.2018 16.02.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto