Sisukord
Tarbija
Tänane leht
16.02.2018
Eesti Kelm pettis elektriautodega riigilt pool miljonit välja (5) «Tõe ja õiguse» teeb eestlastele kuulatavaks tähelepanu vältiv vene ettevõtja (1) Presidendivalimiste põhiseaduse muudatus kahtluse all Meelis Kompus: Tammsaarel läks «Tõe ja õiguse» kirjutamistuhinas üht-teist segi Majandus Eesti kaheks jagamine: Harjumaa väiksem toetamine võib olla kaotus kogu riigile (3) Rimi ja Maxima mees on õietolmu mitu korda vähem kui võiks (4) Välismaa Vanemateta relvahull viis täide oma haige unistuse KOHALIK VAADE. Leedu tähistab sünnipäeva vanade vaenlaste seltsis Välismaa lühiuudised 16.02 Arvamus Pressinõukogu: Postimees rikkus head ajakirjandustava Henrik Roonemaa: 151 inimest, kes üritasid helistada hädaabisse, kuid ei saanud ühendust (3) Heidit Kaio: mis on naistel viga, et nad põtkivad arvuka sigimise vastu? (22) Juhtkiri: parim «Kevade» Postimees 1934. aastal: inglise keel agronoomidele kõige tähtsam Taavi Teder: mesi «Made in China» (2) Kultuur Selgusid läbi aegade ning eelmise aasta parimad eesti raamatud (1) Eesti maasikad ja teod Brüsselis «Arusaadavad raamatud väsitavad» Variuse vihmavarjude prelüüd Sport Siim Kaasik: kus on olümpiamängude glamuur? (1) Ott Järvela: kas oskaksime tunda rõõmu planeedil Zenga 8? Olümpia pluss ja miinus: rootslanna tuhkatriinulugu ja eestlaste must päev Kangekaelsed norralased jäid medalita Norra koondis näitas taas sügavust Serblase soolokontsert nullis Kalevi visa võitluse Liider Tänak kardab reedehommikust lumesadu Shiffrin alustas täistabamusega Sada lasku ja pikksilm ehk Ühemehebändi õhtu tiirus Vaultier kuldas olümpiavõidu üle: Eestile, armastusega! Tarbija Rimi ja Maxima mees on õietolmu mitu korda vähem kui võiks (4) Tartu Prantslase olümpiakuld tõi Tammelinna kõvasti rõõmu Politsei hakkab ERMi hoone ümber partullima juba päev enne suurt aastapäevapidu Presidendi vastuvõtt tuleb tavapärasest kallim. Tartu võtab osa kulusid enda kanda. (5) Reportaaž filmivõtetelt. Tondikaku imed sünnivad Lõuna-Eestis Käblikul Teenetemärgi Tartu Täht kavalerid Tartu uuteks aukodanikeks on kirjandusteadlane, vaimulik ja arstiteadlane Suusamäärija maraton kestab 48 tundi Hea teenindaja tuleb ka riukliku kliendiga toime Meelelahutus Koomiks Sudoku

Rimi ja Maxima mees on õietolmu mitu korda vähem kui võiks

4 min lugemist
Rimi Pärnaõiemees esines 2162 õietolmutera ja Maxima MEDUS mees 90 õietolmutera. FOTO: Raul Mee/Raul Mee

Eesti mesinike tellitud analüüs näitab, et Maximas ja Rimi omatoodetena müüdavates metes on mitu korda vähem õietolmu kui näiteks kodumaiste mesinike kaubas. Asjatundjate sõnul on õietolm mees küll tähtis, kuid selle nõutav sisaldus ei ole siiski ühegi määrusega sätestatud.

Tellijale Tellijale

Eesti Kutseliste Mesinike Ühing tellis Tallinna Ülikoolilt kahe jaeketi, Rimi ja Maxima mete analüüsi, uuriti nii mees sisaldavat õietolmu kui ka füüsikalis-keemilisi näitajaid. Analüüsist selgus, et suurketid hoiavad õietolmu pealt kokku. Nii oli Rimi pärnaõiemees 2162 tolmutera ja Maxima mees MEDUS kõigest 90. Uuringud näitavad, et keskmiselt on grammis meeproovis 10 000 õietolmutera. Eesti meeproovide uurimisest selgub, et meil on see näitaja veidi väiksem, pigem umbes 8000 tera ning kõigi proovide mediaanväärtus on 3600 tera.

Mesinike liidu juhatuse esimees Aleksander Kilk ütles, et õietolmu sisaldus mees on mesinduses tõsine asi. «Õietolm on üks võimalus, kuidas määrata mee päritolu,» selgitas asjatundja. «Seetõttu filtreerivad suurtootjad sageli olulise osa õietolmu välja, mistõttu jääb seda väheks ja ei ole võimalik öelda, kust kandist mesi pärit on.»

15.02.2018 17.02.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto