Sisukord
Arvamus
Tänane leht
16.02.2018
Eesti Kelm pettis elektriautodega riigilt pool miljonit välja (5) «Tõe ja õiguse» teeb eestlastele kuulatavaks tähelepanu vältiv vene ettevõtja (1) Presidendivalimiste põhiseaduse muudatus kahtluse all Meelis Kompus: Tammsaarel läks «Tõe ja õiguse» kirjutamistuhinas üht-teist segi Majandus Eesti kaheks jagamine: Harjumaa väiksem toetamine võib olla kaotus kogu riigile (3) Rimi ja Maxima mees on õietolmu mitu korda vähem kui võiks (4) Välismaa Vanemateta relvahull viis täide oma haige unistuse KOHALIK VAADE. Leedu tähistab sünnipäeva vanade vaenlaste seltsis Välismaa lühiuudised 16.02 Arvamus Pressinõukogu: Postimees rikkus head ajakirjandustava Henrik Roonemaa: 151 inimest, kes üritasid helistada hädaabisse, kuid ei saanud ühendust (3) Heidit Kaio: mis on naistel viga, et nad põtkivad arvuka sigimise vastu? (22) Juhtkiri: parim «Kevade» Postimees 1934. aastal: inglise keel agronoomidele kõige tähtsam Taavi Teder: mesi «Made in China» (2) Kultuur Selgusid läbi aegade ning eelmise aasta parimad eesti raamatud (1) Eesti maasikad ja teod Brüsselis «Arusaadavad raamatud väsitavad» Variuse vihmavarjude prelüüd Sport Siim Kaasik: kus on olümpiamängude glamuur? (1) Ott Järvela: kas oskaksime tunda rõõmu planeedil Zenga 8? Olümpia pluss ja miinus: rootslanna tuhkatriinulugu ja eestlaste must päev Kangekaelsed norralased jäid medalita Norra koondis näitas taas sügavust Serblase soolokontsert nullis Kalevi visa võitluse Liider Tänak kardab reedehommikust lumesadu Shiffrin alustas täistabamusega Sada lasku ja pikksilm ehk Ühemehebändi õhtu tiirus Vaultier kuldas olümpiavõidu üle: Eestile, armastusega! Tarbija Rimi ja Maxima mees on õietolmu mitu korda vähem kui võiks (4) Tartu Prantslase olümpiakuld tõi Tammelinna kõvasti rõõmu Politsei hakkab ERMi hoone ümber partullima juba päev enne suurt aastapäevapidu Presidendi vastuvõtt tuleb tavapärasest kallim. Tartu võtab osa kulusid enda kanda. (5) Reportaaž filmivõtetelt. Tondikaku imed sünnivad Lõuna-Eestis Käblikul Teenetemärgi Tartu Täht kavalerid Tartu uuteks aukodanikeks on kirjandusteadlane, vaimulik ja arstiteadlane Suusamäärija maraton kestab 48 tundi Hea teenindaja tuleb ka riukliku kliendiga toime Meelelahutus Koomiks Sudoku

Heidit Kaio: mis on naistel viga, et nad põtkivad arvuka sigimise vastu?

6 min lugemist
  • Mis on naistel sigimise vastu?
  • Kõik naised ei sobi emaks.
  • Kuidas suhtub lastesaamisse nn lumehelbekeste põlvkond?
Beebid. FOTO: Panther Media / Scanpix

Kui palju peab naisele maksma, et ta sünnitaks? Küüniliselt vastates – naise jaoks pole vastust. Sama hästi võiks küsida, kui palju peaks maksma, et k...i saada? Kui naine on huviline, siis saab nii lapsi kui ka muud, kirjutab ajakirja Pere ja Kodu peatoimetaja, kolme lapse ema Heidit Kaio.

Tellijale Tellijale

Kas riik saaks aidata kaasa, et Eestis sünniks rohkem lapsi? On ülikalleid vahendeid, nagu emapalk, mis küll mõjutab laste sündimust... natukene. Kolmanda lapse 500-eurone kuutoetus küllap aitab ka.

Mis siis naistel viga on, et nad nii häälekalt põtkivad arvuka sigimise vastu? Alustame sellest, et laste saamise mõte on otsustavalt muutunud rasestumisvastaste vahendite kättesaadavusega. Laps pole enam paratamatus ega asjaolu, vaid vanemate projekt, millesse nad suhtuvad kui isiklikku saavutusse.

Lisaks on elu keerulisem kui Jehoova tunnistajate klantspilt. Avalikust debatist võib jääda mulje, et laste sünnitamata jätmine on tahtejõuetuse või isekuse demonstratsioon. Tegelikkuses võivad paljud naised noorena mõelda, et tore oleks olla paljulapselise pere ema. Küsimus pole mitte naise ootuses, kui palju lapsi ta tahab, vaid selles, kui paljudega ta hakkama saab. Ja kas ta leiab partneri, kellega saada rohkem kui üks laps.

15.02.2018 17.02.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto