Sisukord
Uudised
Postimees
16.02.2018
Eesti Kelm pettis elektriautodega riigilt pool miljonit välja (5) «Tõe ja õiguse» teeb eestlastele kuulatavaks tähelepanu vältiv vene ettevõtja (1) Presidendivalimiste põhiseaduse muudatus kahtluse all Meelis Kompus: Tammsaarel läks «Tõe ja õiguse» kirjutamistuhinas üht-teist segi Majandus Eesti kaheks jagamine: Harjumaa väiksem toetamine võib olla kaotus kogu riigile (3) Rimi ja Maxima mees on õietolmu mitu korda vähem kui võiks (4) Välismaa Vanemateta relvahull viis täide oma haige unistuse KOHALIK VAADE. Leedu tähistab sünnipäeva vanade vaenlaste seltsis Välismaa lühiuudised 16.02 Arvamus Pressinõukogu: Postimees rikkus head ajakirjandustava Henrik Roonemaa: 151 inimest, kes üritasid helistada hädaabisse, kuid ei saanud ühendust (3) Heidit Kaio: mis on naistel viga, et nad põtkivad arvuka sigimise vastu? (22) Juhtkiri: parim «Kevade» Postimees 1934. aastal: inglise keel agronoomidele kõige tähtsam Taavi Teder: mesi «Made in China» (2) Kultuur Selgusid läbi aegade ning eelmise aasta parimad eesti raamatud (1) Eesti maasikad ja teod Brüsselis «Arusaadavad raamatud väsitavad» Variuse vihmavarjude prelüüd Sport Siim Kaasik: kus on olümpiamängude glamuur? (1) Ott Järvela: kas oskaksime tunda rõõmu planeedil Zenga 8? Olümpia pluss ja miinus: rootslanna tuhkatriinulugu ja eestlaste must päev Kangekaelsed norralased jäid medalita Norra koondis näitas taas sügavust Serblase soolokontsert nullis Kalevi visa võitluse Liider Tänak kardab reedehommikust lumesadu Shiffrin alustas täistabamusega Sada lasku ja pikksilm ehk Ühemehebändi õhtu tiirus Vaultier kuldas olümpiavõidu üle: Eestile, armastusega! Tarbija Rimi ja Maxima mees on õietolmu mitu korda vähem kui võiks (4) Tartu Prantslase olümpiakuld tõi Tammelinna kõvasti rõõmu Politsei hakkab ERMi hoone ümber partullima juba päev enne suurt aastapäevapidu Presidendi vastuvõtt tuleb tavapärasest kallim. Tartu võtab osa kulusid enda kanda. (5) Reportaaž filmivõtetelt. Tondikaku imed sünnivad Lõuna-Eestis Käblikul Teenetemärgi Tartu Täht kavalerid Tartu uuteks aukodanikeks on kirjandusteadlane, vaimulik ja arstiteadlane Suusamäärija maraton kestab 48 tundi Hea teenindaja tuleb ka riukliku kliendiga toime Meelelahutus Koomiks Sudoku

Politsei hakkab ERMi hoone ümber partullima juba päev enne suurt aastapäevapidu

1 min lugemist
Eesti Rahva Muuseum. FOTO: Sille Annuk

​Lõuna prefektuur saadab juba päev enne presidendi vastuvõttu Eesti Rahva Muuseumi (ERM) ümbrusesse politseinikud patrullima.

Tartu politseijaoskonna juht Veiko Järva kinnitas, et kohalikud korrakaitsjad asuvad vastuvõtu turvalisust ERMi juures tagama 23. veebruaril. Samas ei soostunud ta avalikult ütlema, mitu politseinikku milliste ülesannetega välja läheb. 

Järva lubas, et muuseumihoone lähiümbruses ega Raadi pargis pole kavas jalutajate liikumisvabadust piirata. «Ehkki seal kandis võib siis näha tavapärasest rohkem politseinikke, saavad inimesed ikkagi käia ERMi ümbruses jalutamas, keegi seda ei keela,» märkis ta.

Küll aga tuleb autojuhtidel arvestada väiksemat sorti liikluskorralduslike muudatustega. Nii näiteks on plaanis 24. veebruaril tavaliiklusele sulgeda Muuseumi tee lõik, mis jääb Roosi tänava ja lumepargi teeotsa vahele – sinna lubatakse vaid ühissõidukeid.

Lisaks pannakse kinni ERMi peasissepääsu parkimisplats, sest seda läheb tarvis suursündmuse korraldajate ning esinejate sõidukite parkimiseks.

Kui välja arvata presidendi ja peaministriga läbi Eesti kaasa liikuvad isikukaitseüksuse töötajad, pole kavas vabariigi aastapäeval avaliku korra tagamiseks väljastpoolt Lõuna prefektuuri politseinikke Tartusse juurde tuua. «Meie oma inimestest piisab, keegi ei pea muretsema, et midagi jääks politseinikel tegemata,» ütles Veiko Järva.

Ehkki patrullimises pole politseinike töö puhul midagi ebatavalist, tunnistas Järva, et vabariigi aastapäeva kulminatsiooni turvamine on nende ette seadnud tavapärasest keerulisema ülesande. «Niisugust üritust pole ERMis varem korraldatud ning kuna objekt on hästi suur, pakub töötamine natuke väljakutseid. Aga see pole mitte midagi niisugust, millega Eesti politsei hakkama ei saaks,» sõnas ta.

Seotud lood
15.02.2018 17.02.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto