Sisukord
Uudised
Postimees
16.02.2018
Eesti Kelm pettis elektriautodega riigilt pool miljonit välja (5) «Tõe ja õiguse» teeb eestlastele kuulatavaks tähelepanu vältiv vene ettevõtja (1) Presidendivalimiste põhiseaduse muudatus kahtluse all Meelis Kompus: Tammsaarel läks «Tõe ja õiguse» kirjutamistuhinas üht-teist segi Majandus Eesti kaheks jagamine: Harjumaa väiksem toetamine võib olla kaotus kogu riigile (3) Rimi ja Maxima mees on õietolmu mitu korda vähem kui võiks (4) Välismaa Vanemateta relvahull viis täide oma haige unistuse KOHALIK VAADE. Leedu tähistab sünnipäeva vanade vaenlaste seltsis Välismaa lühiuudised 16.02 Arvamus Pressinõukogu: Postimees rikkus head ajakirjandustava Henrik Roonemaa: 151 inimest, kes üritasid helistada hädaabisse, kuid ei saanud ühendust (3) Heidit Kaio: mis on naistel viga, et nad põtkivad arvuka sigimise vastu? (22) Juhtkiri: parim «Kevade» Postimees 1934. aastal: inglise keel agronoomidele kõige tähtsam Taavi Teder: mesi «Made in China» (2) Kultuur Selgusid läbi aegade ning eelmise aasta parimad eesti raamatud (1) Eesti maasikad ja teod Brüsselis «Arusaadavad raamatud väsitavad» Variuse vihmavarjude prelüüd Sport Siim Kaasik: kus on olümpiamängude glamuur? (1) Ott Järvela: kas oskaksime tunda rõõmu planeedil Zenga 8? Olümpia pluss ja miinus: rootslanna tuhkatriinulugu ja eestlaste must päev Kangekaelsed norralased jäid medalita Norra koondis näitas taas sügavust Serblase soolokontsert nullis Kalevi visa võitluse Liider Tänak kardab reedehommikust lumesadu Shiffrin alustas täistabamusega Sada lasku ja pikksilm ehk Ühemehebändi õhtu tiirus Vaultier kuldas olümpiavõidu üle: Eestile, armastusega! Tarbija Rimi ja Maxima mees on õietolmu mitu korda vähem kui võiks (4) Tartu Prantslase olümpiakuld tõi Tammelinna kõvasti rõõmu Politsei hakkab ERMi hoone ümber partullima juba päev enne suurt aastapäevapidu Presidendi vastuvõtt tuleb tavapärasest kallim. Tartu võtab osa kulusid enda kanda. (5) Reportaaž filmivõtetelt. Tondikaku imed sünnivad Lõuna-Eestis Käblikul Teenetemärgi Tartu Täht kavalerid Tartu uuteks aukodanikeks on kirjandusteadlane, vaimulik ja arstiteadlane Suusamäärija maraton kestab 48 tundi Hea teenindaja tuleb ka riukliku kliendiga toime Meelelahutus Koomiks Sudoku

Teenetemärgi Tartu Täht kavalerid

1 min lugemist
Teenetemärk Tartu Täht. FOTO: TPM

Teenetemärgi Tartu Täht pälvisid Jaan Poska gümnaasiumi direktor Helmer Jõgi, Maarja Küla asutaja Jaan Kallas, ehitusettevõtja Alar Kroodo ja kunstiteadlane Tiiu Talvistu.

FOTO: Margus Ansu

Koolijuht Helmer Jõgi (66)

Jaan Poska gümnaasiumi direktor Helmer Jõgi on suure kogemusega koolijuht, kelle Tartut ning laiemalt ka Eestit mõjutanud haridustegevus algas nüüdse Hugo Treffneri gümnaasiumi direktorina 1987. 

FOTO: Margus Ansu

Maarja küla asutaja Jaan Kallas (61)

Jaan Kallas on andnud suure panuse selleks, et Eesti oleks turvaline kodu meile kõigile. Ta oli 1997–2009 Tartu Maarja kooli hoolekogu esimees. 2001. aastal algatas SA Maarja Küla asutamise ja temast sai Maarja küla nõukogu esimees. Ta on olnud mitme Tartu ettevõtte juht ja tippametnik.

FOTO: Margus Ansu

Ehitusettevõtja Alar Kroodo (60)

Alustanud Tartu ehitustrusti töödejuhatajana, edutati ta ehitusvalitsuse juhatajaks. Ettevõtlus­vabaduse saabudes asutas Alar Kroodo kolleegidega ettevõtte Linnaehitus, mis tõusis üheks juhtivaks ehitusfirmaks Lõuna-Eestis. Tema eestvedamisel sai alguse ulatuslik korterelamute ehitus, tema tegevuse tulemusel rajati Tartusse üle aastakümnete esimene terviklikult lahendatud eramupiirkond, Kvissentali rajoon. Maamärgina on tuntud ka Tigutorn. 


Kunstiajaloolane Tiiu Talvistu (63)

FOTO: Eero Vabamägi

Tiiu Talvistu oli aastail 1974–2016 ehk 42 aastat Tartu kunstimuuseumi töötaja, selle hing ja eestvedaja, väga kompetentne nii kunsti- kui ka museoloogiaga seotud küsimustes. Ta on korraldanud ridamisi huvitavaid uurimuslikke näitusi, püsiekspositsioone, samuti projekte väljaspool Eestit. Oma rikkalikke teadmisi on ta jaganud Tartu kunstimuuseumi loengu­sarjades ja Tartu ülikoolis kunstiajaloo õppejõuna.

Seotud lood
15.02.2018 17.02.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto