Sisukord
Eesti
Postimees
16.02.2018
Eesti Kelm pettis elektriautodega riigilt pool miljonit välja (5) «Tõe ja õiguse» teeb eestlastele kuulatavaks tähelepanu vältiv vene ettevõtja (1) Presidendivalimiste põhiseaduse muudatus kahtluse all Meelis Kompus: Tammsaarel läks «Tõe ja õiguse» kirjutamistuhinas üht-teist segi Majandus Eesti kaheks jagamine: Harjumaa väiksem toetamine võib olla kaotus kogu riigile (3) Rimi ja Maxima mees on õietolmu mitu korda vähem kui võiks (4) Välismaa Vanemateta relvahull viis täide oma haige unistuse KOHALIK VAADE. Leedu tähistab sünnipäeva vanade vaenlaste seltsis Välismaa lühiuudised 16.02 Arvamus Pressinõukogu: Postimees rikkus head ajakirjandustava Henrik Roonemaa: 151 inimest, kes üritasid helistada hädaabisse, kuid ei saanud ühendust (3) Heidit Kaio: mis on naistel viga, et nad põtkivad arvuka sigimise vastu? (22) Juhtkiri: parim «Kevade» Postimees 1934. aastal: inglise keel agronoomidele kõige tähtsam Taavi Teder: mesi «Made in China» (2) Kultuur Selgusid läbi aegade ning eelmise aasta parimad eesti raamatud (1) Eesti maasikad ja teod Brüsselis «Arusaadavad raamatud väsitavad» Variuse vihmavarjude prelüüd Sport Siim Kaasik: kus on olümpiamängude glamuur? (1) Ott Järvela: kas oskaksime tunda rõõmu planeedil Zenga 8? Olümpia pluss ja miinus: rootslanna tuhkatriinulugu ja eestlaste must päev Kangekaelsed norralased jäid medalita Norra koondis näitas taas sügavust Serblase soolokontsert nullis Kalevi visa võitluse Liider Tänak kardab reedehommikust lumesadu Shiffrin alustas täistabamusega Sada lasku ja pikksilm ehk Ühemehebändi õhtu tiirus Vaultier kuldas olümpiavõidu üle: Eestile, armastusega! Tarbija Rimi ja Maxima mees on õietolmu mitu korda vähem kui võiks (4) Tartu Prantslase olümpiakuld tõi Tammelinna kõvasti rõõmu Politsei hakkab ERMi hoone ümber partullima juba päev enne suurt aastapäevapidu Presidendi vastuvõtt tuleb tavapärasest kallim. Tartu võtab osa kulusid enda kanda. (5) Reportaaž filmivõtetelt. Tondikaku imed sünnivad Lõuna-Eestis Käblikul Teenetemärgi Tartu Täht kavalerid Tartu uuteks aukodanikeks on kirjandusteadlane, vaimulik ja arstiteadlane Suusamäärija maraton kestab 48 tundi Hea teenindaja tuleb ka riukliku kliendiga toime Meelelahutus Koomiks Sudoku

Presidendivalimiste põhiseaduse muudatus kahtluse all

3 min lugemist
  • Põhiseaduse muutmiseks on vähe aega ja puudub konsensus.
  • Lootust on muuta valijameeste kogu, mille haldusreform pööras pea peale.
  • Valimisringkondade suuruse muutmiseks pole samuti piisavalt hääli.
4lk1 Kersti Kaljulaid riigikogu rõdul hetk pärast tema valimist Eesti Vabariigi presidendiks 3. oktoobril 2016. FOTO: Sander Ilvest

Tunamullu ootamatult pikaks veninud presidendivalimistest on möödas varsti juba poolteist aastat, kuid sisulist muudatust valimiste korras ei paista. Vähemasti riigikogu selle koosseisu ajal. Põhiseaduse muutmise süsteemist tulenevalt vähendab see ka olulisel määral tõenäosust, et muudatus üldse tuleb.

Tellijale Tellijale

2016. aasta ootamatult pikaks veninud presidendivalimistest on möödas varsti juba poolteist aastat, kuid sisulist muudatust valimiste korras ei paista. Vähemasti selles riigikogu koosseisus. Põhiseaduse muutmise süsteemist tulenevalt vähendab see ka olulisel määral tõenäosust, et muudatus üldse tuleb.

IRLi kuuluv riigikogu põhiseaduskomisjoni liige Mart Nutt pole selle osas eriti lootusrikas. «Julgen arvata, et põhiseaduse muutmise teemaga see riigikogu koosseis tegeleda ei jõua. See eeldab umbes aastat aega ja suurt konsensust. Ma praegu seda ei näe,» sõnas ta.

15.02.2018 17.02.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto