Presidendivalimiste põhiseaduse muudatus kahtluse all

4lk1 Kersti Kaljulaid riigikogu rõdul hetk pärast tema valimist Eesti Vabariigi presidendiks 3. oktoobril 2016. FOTO: Sander Ilvest

Tunamullu ootamatult pikaks veninud presidendivalimistest on möödas varsti juba poolteist aastat, kuid sisulist muudatust valimiste korras ei paista. Vähemasti riigikogu selle koosseisu ajal. Põhiseaduse muutmise süsteemist tulenevalt vähendab see ka olulisel määral tõenäosust, et muudatus üldse tuleb.

Tellijale Tellijale

2016. aasta ootamatult pikaks veninud presidendivalimistest on möödas varsti juba poolteist aastat, kuid sisulist muudatust valimiste korras ei paista. Vähemasti selles riigikogu koosseisus. Põhiseaduse muutmise süsteemist tulenevalt vähendab see ka olulisel määral tõenäosust, et muudatus üldse tuleb.

IRLi kuuluv riigikogu põhiseaduskomisjoni liige Mart Nutt pole selle osas eriti lootusrikas. «Julgen arvata, et põhiseaduse muutmise teemaga see riigikogu koosseis tegeleda ei jõua. See eeldab umbes aastat aega ja suurt konsensust. Ma praegu seda ei näe,» sõnas ta.

15.02.2018 17.02.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto