Sisukord
Kirjandus
Tänane leht
16.02.2018
Eesti Kelm pettis elektriautodega riigilt pool miljonit välja (5) «Tõe ja õiguse» teeb eestlastele kuulatavaks tähelepanu vältiv vene ettevõtja (1) Presidendivalimiste põhiseaduse muudatus kahtluse all Meelis Kompus: Tammsaarel läks «Tõe ja õiguse» kirjutamistuhinas üht-teist segi Majandus Eesti kaheks jagamine: Harjumaa väiksem toetamine võib olla kaotus kogu riigile (3) Rimi ja Maxima mees on õietolmu mitu korda vähem kui võiks (4) Välismaa Vanemateta relvahull viis täide oma haige unistuse KOHALIK VAADE. Leedu tähistab sünnipäeva vanade vaenlaste seltsis Välismaa lühiuudised 16.02 Arvamus Pressinõukogu: Postimees rikkus head ajakirjandustava Henrik Roonemaa: 151 inimest, kes üritasid helistada hädaabisse, kuid ei saanud ühendust (3) Heidit Kaio: mis on naistel viga, et nad põtkivad arvuka sigimise vastu? (22) Juhtkiri: parim «Kevade» Postimees 1934. aastal: inglise keel agronoomidele kõige tähtsam Taavi Teder: mesi «Made in China» (2) Kultuur Selgusid läbi aegade ning eelmise aasta parimad eesti raamatud (1) Eesti maasikad ja teod Brüsselis «Arusaadavad raamatud väsitavad» Variuse vihmavarjude prelüüd Sport Siim Kaasik: kus on olümpiamängude glamuur? (1) Ott Järvela: kas oskaksime tunda rõõmu planeedil Zenga 8? Olümpia pluss ja miinus: rootslanna tuhkatriinulugu ja eestlaste must päev Kangekaelsed norralased jäid medalita Norra koondis näitas taas sügavust Serblase soolokontsert nullis Kalevi visa võitluse Liider Tänak kardab reedehommikust lumesadu Shiffrin alustas täistabamusega Sada lasku ja pikksilm ehk Ühemehebändi õhtu tiirus Vaultier kuldas olümpiavõidu üle: Eestile, armastusega! Tarbija Rimi ja Maxima mees on õietolmu mitu korda vähem kui võiks (4) Tartu Prantslase olümpiakuld tõi Tammelinna kõvasti rõõmu Politsei hakkab ERMi hoone ümber partullima juba päev enne suurt aastapäevapidu Presidendi vastuvõtt tuleb tavapärasest kallim. Tartu võtab osa kulusid enda kanda. (5) Reportaaž filmivõtetelt. Tondikaku imed sünnivad Lõuna-Eestis Käblikul Teenetemärgi Tartu Täht kavalerid Tartu uuteks aukodanikeks on kirjandusteadlane, vaimulik ja arstiteadlane Suusamäärija maraton kestab 48 tundi Hea teenindaja tuleb ka riukliku kliendiga toime Meelelahutus Koomiks Sudoku

«Arusaadavad raamatud väsitavad»

4 min lugemist
Kęstutis Navakas «Kala peeglis» FOTO: Raamat

Mõeldes Leedule ja leedukatele, meenuvad mulle isikutest, kelle nime oskan täies pikkuses välja kirjutada ning hääldada, kõigepealt Arvydas Sabonis, Emmanuel Levinas ja Darius Kasparaitis. See «kõigepealt» on määratlusena küll õige, ent ühtlasi tegelikku tõde varjav. Selle asemel peaks olema «ainult». Sest nende kolme nimega see mõtteline nimekiri paraku ka lõpeb. Edasi tuleb hakata tegema ebainimlikke ja luhtumisele määratud pingutusi, et mälust midagi terviklikul kujul kätte saada.

Tellijale Tellijale

Viimase paari kuu jooksul on Eesti lugejateni jõudnud kaks tõlkeraamatut, mis toimivad kui tänapäeva leedu kirjanduse visiitkaardid. Üks on naisautori romaan, teine meesautori luulevalimik – autoreid ühendab peale rahvusliku päritolu ka sarnane sünniaasta; teoseid seob mõlema pealkirja pesa teinud kala kujund ning ühtlasi asjaolu, et mõlema näol on tegu avatud tekstidega, mis ootavad tõlgendajat kui lõbustuspark külastajaid, väravad avali.

15.02.2018 17.02.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto