Sisukord
Uudised
Postimees
19.02.2018
Eesti Eesti hakkab saatma ohu-SMSe, kaalub ühisvarjendeid (11) Majandus Foorum paljastab: lätlaste fintech aitab sulisid ja võlglasi Redgate soovib pankadele alternatiivi pakkuda Välismaa Mikser: USA-Türgi pinged on julgeolekumure ka meie jaoks Julgeolekuinimeste Oktoberfestil jäi maailm kuristiku servale Luik: Lavrovi vihjed olid suhteliselt jõhkrad (9) Ameeriklased olid McCaini pärast liimist lahti Iraani lennuõnnetus nõudis 66 inimese elu Arvamus Raimond Kaljulaid: #metoo – kuidas panna tippjuhid kaasa mõtlema? (3) Juhtkiri: sõnumid kuristiku servalt – õnneks mitte vaid kukkumisohust (2) Kaupo Meiel: hakkame sättimist lõpetama (2) Postimees 1928. aastal: hakkame sättima! Sergei Metlev: 21. sajandi enesekindel Eesti elustiil (1) Kaire Uusen: kas Eestis on ikka tööjõupuudus? (15) Kultuur Ene-Liis Semper: Eesti tugevuseks on olnud hea intuitsioon (16) Sport Laenatud suuskadel olümpiavõitjaks Balta vorm ja eneseusk püsivad MMi eel vankumatuna Short track ehk välk ja pauk! Olümpia pluss ja miinus: müts maha identiteeditute ees, suusatamisele uus algus (1) Kuidas seletada dopingupattu: konkurendi kuri käsi või ajude puudumine? Siim Kaasik: Kelly Sildaru alal valitseb kahepalgelisus (5) Ahastus Rootsi lumest «Meil on ainult üks vastane – meie ise.» Eesti lipp oli Antsonile kullast kallim Tarbija Marsikulguril täitus 5000. tööpäev (5) Tartu Märt Läänemets: kas rahva hääl on jumala hääl? (1) Politsei: noored eksivad, aga kõiki ei pea kohe karistama Kersti Kivirüüt: otsedemokraatia eesti jonni teenistuses Teadlaste hinnangul on miljarditehase kahjulikud mõjud ilmsed (18) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Foorum paljastab: lätlaste fintech aitab sulisid ja võlglasi

2 min lugemist
  • Lätlaste pank: lubame diskreetseid ülekandeid
  • Kohtutäiturid: meil on adekvaatseid vahendeid
  • Inspektsioon: luba tegutseda on olemas
FOTO: Kuvatõmmis

Kulutulena levivad uue ajastu alternatiivsed makselahendused on muu hulgas loonud võimaluse varjata oma tulusid neil, kes soovivad eemale hoida kohtutäiturite, lapsehooldusrahade ootajate ja teiste võlanõudjate vaateväljast.

Tellijale Tellijale

Moodsa nimega fintech-ettevõtteid on tõesti tekkinud nagu seeni pärast vihma. Osa neist pakuvad lihtsalt moodsal viisil SMS-laenu, teised liigutavad tavapankadest kiiremini ja odavamalt rahaülekandeid, kolmandad pakuvad ka oma logodega maksekaarte.

Finantsmaailm on allutatud väga rangetele reeglitele, kõik peab toimuma lubade ja järelevalvajate valvsa pilgu all. Kuid millegipärast on just pangakonto ja maksekaardi pakkujad välja tulnud lubadusega, et nende kontodel toimuv on riigivõimude vaateväljast täielikult eemal. Kuidas on see võimalik?

17.02.2018 20.02.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto