Sisukord
Olümpia
Tänane leht
17.02.2018
Eesti Heli Läätsest. Armastusega Hiinlased ja vietnamlased läksid Tartus uusaasta pärast raksu (3) Mupo võttis kasutusele kehakaamerad (4) Hümniseadus on EKRE kaval miin valitsuses erimeelsuste tekitamiseks (14) Lakkhunt pole rebane Välismaa Eesti on tõusnud eliitürituse silmapaistvaks osalejaks REPORTAAŽ. Leedu võttis aastapäeva tähistamise suurelt ette President Kaljulaid: maailm ei ole läinud rahulikumaks, küll aga on muutunud Eesti positsioon (2) Arvamus EKI keelekool: millal sünnipäev kujundina sobib ja millal mitte? Eva Piirimäe: enesemääramise kimbatus (10) Postimees 1997. aastal: õed Šmigunid said Kanadas kaksikvõidu Nädala nägu: kolm musketäri lunastust otsimas (2) Nädala nägu: puhta sõna vägi Nädala nägu: oligarhide magatajast poliitikute hukutajaks (2) Nädala nägu: kullakillud külalistelt Juhtkiri: Putini jälgedes (26) Kultuur EKI keelekool: millal sünnipäev kujundina sobib ja millal mitte? Vene absurdi veenev realism Maalija jõuline armastus looduse vastu: Johannes Uiga 100 Sport Olümpia pluss ja miinus: medaleid jagub paljudele, kuid mitte Pechsteinile Sundby andis Tammjärvele lisajõudu Siim Kaasik: väärikalt kaotamise oskus Olümpia linnas, mida polnud olemas Staaride eraldamine äratas suursoosiku ellu Mart Soidro: taliolümpiaraamatutest. Teatava nostalgiaga Sahamees Tänaku saatus: esikohalt üheksandaks Nädala nägu: kullakillud külalistelt Kroonimata kuninga viimane olümpialiug? Tormis Laine lubab eestlaste vana harjumuse murda Tallinn Mupo võttis kasutusele kehakaamerad (4) Tarbija Nutikas säästab kena kopiku AK Aeg lendab meie ajus Saatuslik kohtumine jäätiseputka juures Vikerkaar loeb: Mudlumist. Kui niisugusest Kui õnn läks üle õnnetuseks Maalija jõuline armastus looduse vastu: Johannes Uiga 100 Ago Pajur: küünlakuu kaheksa päeva Kaur Maran: kuidas me siia jõudsime? (4) Peeter Langovitsi tagasivaade: Maarjamaa Rist Soome kindralile Eva Piirimäe: enesemääramise kimbatus (10) Autodidakti poolelu SUUR LUGU: Postimees esitleb - kolme teadusharu koostöös sündis uus pilt eestlaste kujunemisest (47) Arter Ilona Leib: kommunikatsioon vedas alt Kes on ladyboy ja miks neid Tais nii palju on? (1) Genka ehk Henry Kõrvits: mida popim oled, seda rohkem on sul vaenlasi! Söö skorpionit ja sularasva koorikuga. Elamused Hiinast. Külm tahab natuke teravat: proovi Hiina kööki Filmiarvustus "Klassikokkutulek 2": kolm meest hauas, seksihulludest naistest rääkimata Valus suusaõppetund eksjalgpallur Raio Piirojale Meelelahutus Koomiks Sudoku

Siim Kaasik: väärikalt kaotamise oskus

2 min lugemist
Mikaela Shiffrin FOTO: KIRILL KUDRYAVTSEV/AFP

Spordis on paratamatu, et ühtesid peetakse enne võistlust paremaks kui teisi ning seetõttu riputatakse neile medalid justkui juba enne starti kaela. 22-aastasele mäesuusastaarile Mikaela Shiffrinile ennustati Pyeongchangi olümpialt näiteks kolme kuldmedalit: suurslaalomis, slaalomis ja Alpi kahevõistluses. Kõige kindlam pidi olema kuldmedal slaalomis, sest just sel alal on ta käimasoleval hooajal olnud ülitugev.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Ent eilne päev näitas, et spordis ei ole miski ette määratud. Suurfavoriit Shiffrin jäi slaalomis olümpiamedalita. Napilt, ent siiski medalita. Mõistagi oli kolmekordne slaalomi maailmameister löödud. Kuid spordinaise hing ei lubanud ameeriklannal totraid vabandusi otsima hakata.

Kuigi võimalus oli tal selleks ju olemas, sest vahetult enne esimest laskumist oksendas naine oma hommikusöögi välja. Usun, et nii mõnigi sportlane oleks kasutanud seda vabandusena. Aga Shiffrin seda ei teinud. Ta tõstis käed üles ja tunnistas ausalt: «Närvid vedasid mind alt.»

Jah, isegi sel hooajal viiel slaalomi MK-etapil võidutsenud ning korra teiseks jäänud sportlasel lööb olümpiamängude stardiväravas põlvest nõrgaks. Mis sest, et eelneval päeval võidetud suurslaalomi kuldmedal võttis naiselt justkui pinged maha. Ütles ta ju isegi, et suurslaalomi olümpiavõit lubab tal asja vabalt võtta ning olümpianõlvadel suusatamist nautida.

16.02.2018 19.02.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto