Sisukord
Arvamus
Postimees
19.02.2018
Eesti Eesti hakkab saatma ohu-SMSe, kaalub ühisvarjendeid (11) Majandus Foorum paljastab: lätlaste fintech aitab sulisid ja võlglasi Redgate soovib pankadele alternatiivi pakkuda Välismaa Mikser: USA-Türgi pinged on julgeolekumure ka meie jaoks Julgeolekuinimeste Oktoberfestil jäi maailm kuristiku servale Luik: Lavrovi vihjed olid suhteliselt jõhkrad (9) Ameeriklased olid McCaini pärast liimist lahti Iraani lennuõnnetus nõudis 66 inimese elu Arvamus Raimond Kaljulaid: #metoo – kuidas panna tippjuhid kaasa mõtlema? (3) Juhtkiri: sõnumid kuristiku servalt – õnneks mitte vaid kukkumisohust (2) Kaupo Meiel: hakkame sättimist lõpetama (2) Postimees 1928. aastal: hakkame sättima! Sergei Metlev: 21. sajandi enesekindel Eesti elustiil (1) Kaire Uusen: kas Eestis on ikka tööjõupuudus? (15) Kultuur Ene-Liis Semper: Eesti tugevuseks on olnud hea intuitsioon (16) Sport Laenatud suuskadel olümpiavõitjaks Balta vorm ja eneseusk püsivad MMi eel vankumatuna Short track ehk välk ja pauk! Olümpia pluss ja miinus: müts maha identiteeditute ees, suusatamisele uus algus (1) Kuidas seletada dopingupattu: konkurendi kuri käsi või ajude puudumine? Siim Kaasik: Kelly Sildaru alal valitseb kahepalgelisus (5) Ahastus Rootsi lumest «Meil on ainult üks vastane – meie ise.» Eesti lipp oli Antsonile kullast kallim Tarbija Marsikulguril täitus 5000. tööpäev (5) Tartu Märt Läänemets: kas rahva hääl on jumala hääl? (1) Politsei: noored eksivad, aga kõiki ei pea kohe karistama Kersti Kivirüüt: otsedemokraatia eesti jonni teenistuses Teadlaste hinnangul on miljarditehase kahjulikud mõjud ilmsed (18) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1928. aastal: hakkame sättima!

1 min lugemist
Eesti riigilipp. FOTO: Arvo Meeks/Valgamaalane/Scanpix

Tartu üleskutse linnakodanikkudele. 24. veebruaril ehib riik end pidurüüsse. Kümne aasta järele on meil põhjust suuremaks pidupäevaks ja õigus kümnekordselt rõõmu tunda tehtud töö üle.

Päeval, mis meile kõigile ühevõrd kallis tohiks olla, ei saa Tartugi jääda ükskõikseks. Meie tunded tohiks sellel päeval sulada ühiseks suureks rõõmuväljenduseks, kui ehime oma linna vääriliselt päevatähtsusele.

Linnavalitsus on mõelnud selleks päevaks erakordsele linnakaunistamisele. Loomulikult käib linnavalitsusele üle jõu ega saa teostuda soov tervet linna näha ühesuguselt pidurüüs terves ta ulatuses. Küll tahab aga linn neid punkte linna kaunistamisel silmas pidada, mis kõigile ühevõrra silmapaistvad ja tähtsad.

Linnavalitsus loodab, et kodanikud, eriti aga majade ja äride omanikud kõik tahavad omalt poolt seks kaasa aidata, et meie linn tõesti väärilises pidurüüs seisaks.

Esiteks olgu juhitud tähelepanu algelisemale pidupäeva nõudele – riigi lipule. Lippude värv on aastate jooksul luitunuks ja tuhmiks muutunud. Seekord ei tohiks aga ükski majaperemees unustada kord järele vaadata, missugune on ta lipu seisukord.

Majades, kus aknad tulevad käidavamatele tänavatele, peaks aknad saama erilise dekoreerimise osaliseks. Meie tähtsamate riigitegelaste pildid ja riigi vapp tuleks kõigepealt arvesse võtta dekoratsiooni sihina. 19.02.1928

Seotud lood
17.02.2018 20.02.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto