Sisukord
Maailm
Tänane leht
17.02.2018
Eesti Heli Läätsest. Armastusega Hiinlased ja vietnamlased läksid Tartus uusaasta pärast raksu (3) Mupo võttis kasutusele kehakaamerad (4) Hümniseadus on EKRE kaval miin valitsuses erimeelsuste tekitamiseks (14) Lakkhunt pole rebane Välismaa Eesti on tõusnud eliitürituse silmapaistvaks osalejaks REPORTAAŽ. Leedu võttis aastapäeva tähistamise suurelt ette President Kaljulaid: maailm ei ole läinud rahulikumaks, küll aga on muutunud Eesti positsioon (2) Arvamus EKI keelekool: millal sünnipäev kujundina sobib ja millal mitte? Eva Piirimäe: enesemääramise kimbatus (10) Postimees 1997. aastal: õed Šmigunid said Kanadas kaksikvõidu Nädala nägu: kolm musketäri lunastust otsimas (2) Nädala nägu: puhta sõna vägi Nädala nägu: oligarhide magatajast poliitikute hukutajaks (2) Nädala nägu: kullakillud külalistelt Juhtkiri: Putini jälgedes (26) Kultuur EKI keelekool: millal sünnipäev kujundina sobib ja millal mitte? Vene absurdi veenev realism Maalija jõuline armastus looduse vastu: Johannes Uiga 100 Sport Olümpia pluss ja miinus: medaleid jagub paljudele, kuid mitte Pechsteinile Sundby andis Tammjärvele lisajõudu Siim Kaasik: väärikalt kaotamise oskus Olümpia linnas, mida polnud olemas Staaride eraldamine äratas suursoosiku ellu Mart Soidro: taliolümpiaraamatutest. Teatava nostalgiaga Sahamees Tänaku saatus: esikohalt üheksandaks Nädala nägu: kullakillud külalistelt Kroonimata kuninga viimane olümpialiug? Tormis Laine lubab eestlaste vana harjumuse murda Tallinn Mupo võttis kasutusele kehakaamerad (4) Tarbija Nutikas säästab kena kopiku AK Aeg lendab meie ajus Saatuslik kohtumine jäätiseputka juures Vikerkaar loeb: Mudlumist. Kui niisugusest Kui õnn läks üle õnnetuseks Maalija jõuline armastus looduse vastu: Johannes Uiga 100 Ago Pajur: küünlakuu kaheksa päeva Kaur Maran: kuidas me siia jõudsime? (4) Peeter Langovitsi tagasivaade: Maarjamaa Rist Soome kindralile Eva Piirimäe: enesemääramise kimbatus (10) Autodidakti poolelu SUUR LUGU: Postimees esitleb - kolme teadusharu koostöös sündis uus pilt eestlaste kujunemisest (47) Arter Ilona Leib: kommunikatsioon vedas alt Kes on ladyboy ja miks neid Tais nii palju on? (1) Genka ehk Henry Kõrvits: mida popim oled, seda rohkem on sul vaenlasi! Söö skorpionit ja sularasva koorikuga. Elamused Hiinast. Külm tahab natuke teravat: proovi Hiina kööki Filmiarvustus "Klassikokkutulek 2": kolm meest hauas, seksihulludest naistest rääkimata Valus suusaõppetund eksjalgpallur Raio Piirojale Meelelahutus Koomiks Sudoku

President Kaljulaid: maailm ei ole läinud rahulikumaks, küll aga on muutunud Eesti positsioon

8 min lugemist
  • Teade NATO üksuse saabumisest muutis kardinaalselt välisajakirjanike küsimusi.
  • President usub, et Venemaalt sõjatehnikat soetava Türgi küsimus kerkib NATOs.
  • Baltimaade iseseisvumise ja Kataloonia vahele paralleelide tõmbamine ei päde.
  • Võimalust esineda neli korda peab Kaljulaid puhtalt enda pingutuste viljaks.
President Kersti Kaljulaid Müncheni julgeolekukonverentsi eelõhtul laiemale avalikkusele korraldatud arutelupaneelil «Jõud ärkab: tehisintellekt ja moodne konflikt». FOTO: Müncheni julgeolekukonverents

Eestile on kätte jõudnud aeg hakata vaatama kaugemale kui tuhat kilomeetrit, ütles president Kersti Kaljulaid Müncheni julgeolekukonverentsil antud välispoliitikaintervjuus.

Tellijale Tellijale

Kui võrrelda hetke, mil rääkisime siinsamas mullu, ja praegust, siis mis on kõige positiivsem ja kõige negatiivsem asi, mis on vahepeal maailmas juhtunud?

Kõige negatiivsem on see, mis on toimunud Põhja-Koreaga. Ega seal ole ka kellelgi väga head ideed, mida teha. Ise just Lõuna-Koreast tulnuna arvan, et see võib olla isegi üks mõistlikumaid viise, kuidas Lõuna-Korea president üritab kahe riigi vahel taastada elementaarset suhtlemist ja nii olukorda reguleerida.

Samas pole lahendust leidnud ka ükski eelmise aasta suurtest muredest – nagu näiteks Süüria või Ukraina küsimus.

16.02.2018 19.02.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto