Sisukord
Arvamus
Postimees
19.02.2018
Eesti Eesti hakkab saatma ohu-SMSe, kaalub ühisvarjendeid (11) Majandus Foorum paljastab: lätlaste fintech aitab sulisid ja võlglasi Redgate soovib pankadele alternatiivi pakkuda Välismaa Mikser: USA-Türgi pinged on julgeolekumure ka meie jaoks Julgeolekuinimeste Oktoberfestil jäi maailm kuristiku servale Luik: Lavrovi vihjed olid suhteliselt jõhkrad (9) Ameeriklased olid McCaini pärast liimist lahti Iraani lennuõnnetus nõudis 66 inimese elu Arvamus Raimond Kaljulaid: #metoo – kuidas panna tippjuhid kaasa mõtlema? (3) Juhtkiri: sõnumid kuristiku servalt – õnneks mitte vaid kukkumisohust (2) Kaupo Meiel: hakkame sättimist lõpetama (2) Postimees 1928. aastal: hakkame sättima! Sergei Metlev: 21. sajandi enesekindel Eesti elustiil (1) Kaire Uusen: kas Eestis on ikka tööjõupuudus? (15) Kultuur Ene-Liis Semper: Eesti tugevuseks on olnud hea intuitsioon (16) Sport Laenatud suuskadel olümpiavõitjaks Balta vorm ja eneseusk püsivad MMi eel vankumatuna Short track ehk välk ja pauk! Olümpia pluss ja miinus: müts maha identiteeditute ees, suusatamisele uus algus (1) Kuidas seletada dopingupattu: konkurendi kuri käsi või ajude puudumine? Siim Kaasik: Kelly Sildaru alal valitseb kahepalgelisus (5) Ahastus Rootsi lumest «Meil on ainult üks vastane – meie ise.» Eesti lipp oli Antsonile kullast kallim Tarbija Marsikulguril täitus 5000. tööpäev (5) Tartu Märt Läänemets: kas rahva hääl on jumala hääl? (1) Politsei: noored eksivad, aga kõiki ei pea kohe karistama Kersti Kivirüüt: otsedemokraatia eesti jonni teenistuses Teadlaste hinnangul on miljarditehase kahjulikud mõjud ilmsed (18) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Sergei Metlev: 21. sajandi enesekindel Eesti elustiil

5 min lugemist
Sergei Metlev FOTO: личный архив

Saja-aastaseks saaval Eestil läheb 21. sajandil hästi, kui leiame uusi sidusaineid riidlevateks grupikesteks atomiseeruvale ühiskonnale. Ilma enesekindluse ja lootuseta oma riigi arendamisel me hakkama ei saa.

Tellijale Tellijale

Bravuurikad poliitilised rühmitused, kes ennustavad hävingut oma sparringupartneri ideedele ja nõuavad «valge keskealise mehe», lavastaja Tiit Ojasoo või hoopis «globalistide» mahakandmist, iseloomustavad järjest enam meie avalikku aruteluruumi. Uute häälekate rühmituste püüdlused võiks kirjutada arvamuste paljususe arvele, ent katsed monopoliseerida tõde ja arengutee valikut sagenevad silmanähtavalt. Arvamuste vahetus meedias hakkab meenutama turusõimu, sest poliitikud üritavad võitlevaid (mikro)identiteete oma huvides kõnetada ning julgustada.

Eesti ei oleks vast nii väärika juubelini kestnud, kui riikluse ideed ei toestaks iseseisvatest pealehakkajatest koosnevad rühmad. Ent 1870. aasta kevadel Eesti Üliõpilaste Seltsi asutama kogunenud, eesti keelt ja kombeid imetlenud meestel ja paljudel teistel tegusatel kooslustel oli üks omapära: nad kasvasid välja Eesti ühiskonnast endast, vastavalt tema vajadustele ja väljakutsetele, kandes loovat eesmärki. Neid ei imporditud tuimalt USAst ja teistest riikidest.

17.02.2018 20.02.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto