Sisukord
Maailm
Postimees
19.02.2018
Eesti Eesti hakkab saatma ohu-SMSe, kaalub ühisvarjendeid (11) Majandus Foorum paljastab: lätlaste fintech aitab sulisid ja võlglasi Redgate soovib pankadele alternatiivi pakkuda Välismaa Mikser: USA-Türgi pinged on julgeolekumure ka meie jaoks Julgeolekuinimeste Oktoberfestil jäi maailm kuristiku servale Luik: Lavrovi vihjed olid suhteliselt jõhkrad (9) Ameeriklased olid McCaini pärast liimist lahti Iraani lennuõnnetus nõudis 66 inimese elu Arvamus Raimond Kaljulaid: #metoo – kuidas panna tippjuhid kaasa mõtlema? (3) Juhtkiri: sõnumid kuristiku servalt – õnneks mitte vaid kukkumisohust (2) Kaupo Meiel: hakkame sättimist lõpetama (2) Postimees 1928. aastal: hakkame sättima! Sergei Metlev: 21. sajandi enesekindel Eesti elustiil (1) Kaire Uusen: kas Eestis on ikka tööjõupuudus? (15) Kultuur Ene-Liis Semper: Eesti tugevuseks on olnud hea intuitsioon (16) Sport Laenatud suuskadel olümpiavõitjaks Balta vorm ja eneseusk püsivad MMi eel vankumatuna Short track ehk välk ja pauk! Olümpia pluss ja miinus: müts maha identiteeditute ees, suusatamisele uus algus (1) Kuidas seletada dopingupattu: konkurendi kuri käsi või ajude puudumine? Siim Kaasik: Kelly Sildaru alal valitseb kahepalgelisus (5) Ahastus Rootsi lumest «Meil on ainult üks vastane – meie ise.» Eesti lipp oli Antsonile kullast kallim Tarbija Marsikulguril täitus 5000. tööpäev (5) Tartu Märt Läänemets: kas rahva hääl on jumala hääl? (1) Politsei: noored eksivad, aga kõiki ei pea kohe karistama Kersti Kivirüüt: otsedemokraatia eesti jonni teenistuses Teadlaste hinnangul on miljarditehase kahjulikud mõjud ilmsed (18) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Julgeolekuinimeste Oktoberfestil jäi maailm kuristiku servale

2 min lugemist
Peaminister Theresa May küll kinnitas üle, et EList lahkutakse, aga pühendas samas kogu oma kõne veenmisele, et britid saaksid ühenduse kaitsekoostöös täiel rinnal jätkata. FOTO: Müncheni julgeolekukonverents

Kui mulluse Müncheni julgeolekukonverentsi tõmbenumbriks oli küsimus, kas Donald Trumpi administratsioon plaanib Euroopa eest samamoodi hoolt kanda, nagu USA on seda alates Teisest maailmasõjast teinud, siis tänavu puudutati Atlandi-üleseid suhteid napilt.

Tellijale Tellijale

Ühendriikide kaitseminister James Mattis istus vaid vaikselt saalis. Julgeolekumaailma Davosiks kutsutava konverentsi avasid tema Saksa ja Prantsuse kolleegid Ursula von der Leyen ja Florence Parly.

Von der Leyen tunnistas, et Saksamaa ei kuluta kaitsele nii palju, kui peaks, asudes siis aga julgelt kritiseerima USAd ÜRO-le vähendatud toetuse eest. Ta meenutas maailmaorganisatsiooni erinevate fondide olulisust ning leidis, et transatlantiline side ei saa seisneda selles, et üks pool teeb ainult n-ö teravaid asju ja teine annab humanitaarabi.

17.02.2018 20.02.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto