N, 19.05.2022

Short track ehk välk ja pauk!

Ott Järvela, Pyeongchang
, Vastutav toimetaja
Short track ehk välk ja pauk!
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Pyeongchangi taliolümpia kõige kõvem möll toimub lühiraja kiiruisutamise võistlustel, mis Lõuna-Korea põhiline medaliala.
Pyeongchangi taliolümpia kõige kõvem möll toimub lühiraja kiiruisutamise võistlustel, mis Lõuna-Korea põhiline medaliala. Foto: Tairo Lutter / Postimees

Kui taliolümpiat võõrustab Norra, palistavad fännide lehvitatavad võõrustajamaa lipud kõiki võistlusi, kui välja jätta jäärennialad ja võib-olla ka jäähoki. Ka siis, kui võõrustajaks on Kanada või Venemaa, leidub vaid mõni üksik spordiala, kus võõrustajad ei suuda tippkonkurentsi sekkuda.

Käimasolevat taliolümpiat võõrustavas Lõuna-Koreas on olukord vastupidine – medaleid püütakse üksikutel aladel. Ja kultusala staatuses on… lühiraja kiiruisutamine. Laupäeva õhtul oli kõigi Gangneungi olümpiaparki saabunute ihaldatuimaks sihtkohaks samal hommikul iluuisutamise meeste üksiksõidu vabakava võõrustanud jääareen.

Kui reeglina on just iluuisutamise võistluste piletid taliolümpiamängudel kõige suurem defitsiit, siis Pyeongchangis on jäähall küll sama, aga võistlusalaks lühiraja kiiruisutamine ehk short track, mis ajab muidu avalikus ruumis rahulikke maneere eelistavad korealased täiega pöördesse. Seda oli ütlemata vinge vaadata ja tunda!

Märksõnad
Salvesta lood hiljem lugemiseks!
Minu lood
Eesti uudised
Majandus
Maailm
Arvamus
Kultuur
Sport
Tarbija
Tartu Postimees
Tagasi üles