K, 7.12.2022

Berlinale kesksirgel

Lauri Kärk, Berliin
Berlinale kesksirgel
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Näitlejad Olga Zujeva ja Danila Kozlovski Aleksei German Jr. filmi «Dovlatov» maailma esilinastusel 17. veebruaril Berliini filmifestivalil.
Näitlejad Olga Zujeva ja Danila Kozlovski Aleksei German Jr. filmi «Dovlatov» maailma esilinastusel 17. veebruaril Berliini filmifestivalil. Foto: Ekaterina Chesnokova/Sputnik

Berlinale filmimaraton on jõudnud poole peale. Screen Daily rahvusvahelist kriitikute edetabelit juhib avafilm olnud «Koerte saar». Muidugi, Karu võib ka nukufilmile anda, ent Berlinale on siiski mängufilmide festival, nii et huvitugem neist.

Konkursikava seni arvestatavamad tööd on olnud Aleksei German jr «Dovlatov» ja võõrustajate «Transiit», lavastajaks Christian Petzold. «Dovlatov» toob ekraanile novembripäevad aastast 1971. Dovlatov peab leiba teenima mõttetu žurnalistikaga, kui veel avaldamata kirjanikult oodatakse talt positiivsust, elu helgema poole kujutamist. Kõike seda, mida omakorda nüüd ühelt stagnaaega kujutavalt taieselt millegipärast on kombeks oodata. Nii et millegi uuega, mingi värske hingusega film ei üllata.

Märksõnad
Tagasi üles