Sisukord
Arter
Postimees
23.02.2018
Eesti Pressifotograafid ootavad eestimaalastelt laupäeval pilte GRAAFIK: Saja aastaga muutunud Eesti: maarahvast on saanud linnarahvas (3) Jääkarud ootavad ööd Kes on meie armastatuim president? (22) Kiievis kõlasid «Eesti helid» Välismaa Süüria režiimi rünnakud Damaskuse mässulistele jätkusid viiendat päeva (2) Tšehhi presidendi peamine rahastaja ajab kahtlast relvaäri Rahvahääletus Putini toetuseks Arvamus Raul Rebane: tingimusteta alistumine Eestile. Mõtisklus iseolemisest (1) Alis Tammur: Eesti noorte koondportree Teise aastasaja Eesti. Valdur Mikita: Emajõe pastöriseerimine (43) Martin Mölder: noored tagasi paremale? (1) EKI keelekool: keelest ja grammatikatest Andu Rämmer: eestlaste väärtustes peegelduvad ajaloolised muutused Marti Aavik: ma ei karda lumehelbekesi Juhtkiri: ise hakkama saav Eesti (5) Kultuur Teise aastasaja Eesti. Valdur Mikita: Emajõe pastöriseerimine (43) EKI keelekool: keelest ja grammatikatest Sport Andres Vaher: Klounide koht on tsirkuses (3) Põhja-Korea külastas Lõuna-Korea õuduste õhtut Olümpia pluss ja miinus: võluv naiste jäähoki ja Venemaa kavandatav amnestia (1) Bjørndalen imetles Domratševat: kirjeldamatu ja uskumatu sõit! Vabatahtlike rahaga korraldatud mängud Saksamaa pani kullapeole väärika punkti Õppetund nimega olümpia, mis juhatas Tormis Lainet profielu poole Klaperjaht valgele tiigrile teeb hulludele päevadele silmad ette AK Võime enese üle naerda on tugevuse tunnus (3) Alis Tammur: Eesti noorte koondportree Peeter Langovitsi tagasivaade: elagu Eesti! Martin Mölder: noored tagasi paremale? (1) Andu Rämmer: eestlaste väärtustes peegelduvad ajaloolised muutused Marti Aavik: ma ei karda lumehelbekesi «kuskil on läti / siis tuleb tükk tühja maad / seejärel soome» (1) Andres Adamson: sada aastat tagasi (2) Arter Mart Laar: oleks tark, kui näeksime kõiki probleeme enda ümber pigem võimalusena (19) Aastapäev telepurgis – mida vaadata? Vabadussõja esimese soomusauto koopia ehitatakse Vene veermikule Pöördelised aastad eestlase riidekapis: mida saja aasta eest kanti? Meelelahutus Koomiks Sudoku

Raba, laulupidu ja mets on kokku Eesti

1 min lugemist
Raba. FOTO: SCANPIX

Riigi 100. aastapäev on paslik aeg enesesse vaadata. Arter uuris, millised on need esemed, nähtused, inimesed, millega me ise Eestit seostame.

Iga kord, kui EAS otsib Eestile jälle märki, puhkeb üldine pahameeletorm. Pole me rahul ei rohelise plätaka ega seitsmekümnendate stiilis disainitud tervitusega. Enamgi veel, kõige ärritavam näib nende märkide puhul olevat otsingute hind. Head asjad ei pea tingimata palju maksma: Postimehe toimetus valis täiesti tasuta välja sada asja-nähtust-inimest, mis ajakirjanike hinnangul Eestiga kõige enam seonduvad, ning pani need lugejatele hindamiseks veebi välja.

Tuhandete lugejate ühishinnang andis mõneti üllatava tulemuse: raba. See eripärane maastik oli eestikeelsete lugejate meelest Eesti asi number üks ja venekeelsete lugejate hinnangul number kolm. Et eestikeelsetele lugejatele oli teine laulupidu ja kolmas mets, enam nii väga ei üllata. Nagu ei üllata venekeelsete lugejate eelistus, mille järgi on esimene meri ja teine Tallinna vanalinn.

Austus omariikluse vastu on aga Postimehe lugejate seas sügav, sest Lennart Meri on mõlema edetabeli esikümnes.

Eesti inimesed võivad pidada end kultuuri- ja spordisõpradeks: esimene sümbolpersoon on selles edetabelis eestlastel Arvo Pärt ja venelastel Paul Keres. Austus omariikluse vastu on aga Postimehe lugejate seas sügav, sest Lennart Meri on mõlema edetabeli esikümnes. Venelased peavad üheks Eesti sümboliks ka likööri Vana Tallinn, eestlased seevastu musta leiba.

Üks asi teeb eriti rõõmu: sapp ja kibedus on meid suure sünnipäeva eel maha jätnud ning tuntud, kuid naeruväärsed kilplased leiame oma sümbolina alles edetabeli viimasest otsast.

Seotud lood
22.02.2018 26.02.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto