L, 25.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Piinlik dopingujuhtum summutas venelaste bravuuri

Ott Järvela, Pyeongchang
, Vastutav toimetaja
Piinlik dopingujuhtum summutas venelaste bravuuri
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Dopingu-uudis kärpis venelaste indu end kannatajatena presenteerida.
Dopingu-uudis kärpis venelaste indu end kannatajatena presenteerida. Foto: Alexander Vilf/Sputnik/Scanpix

Olümpiamängudel toimub igal hommikul kell 11 pressikonverents, kus lavale astuvad Rahvusvahelise Olümpiakomitee (ROK) ja korralduskomitee esindajad. Tegemist on üritusega, mille vastu kahaneb huvi iga päevaga. Kui enne avatseremooniat on huvitavaid küsimusi rohkesti, siis võistluste algus tõstab esiplaanile spordi, mis kipub reeglina kõrvalisi teemasid (noroviirus, Põhja-Korea, koeraliha söömine, keskkonnateadlikkus) summutama või suisa tühiseks muutma.

See, veidi võimendades, pahandab kantseliitlikele teemadele keskenduvaid spordiajakirjanikke, sest on ju ütlemata nõme, kui mingi pagana (neli aastat ühe võistluse nimel vaeva näinud) sportlane röövib tähelepanu suurepäraselt skandaaliuudiselt, mis puudutab hilinenud bussi või anonüümseks jääda soovinud treeneri kurtmist hommikumenüüs puudunud keedetud muna kohta.

Märksõnad
Tagasi üles