Sisukord
Sõbranna
Postimees
23.02.2018
Eesti Pressifotograafid ootavad eestimaalastelt laupäeval pilte GRAAFIK: Saja aastaga muutunud Eesti: maarahvast on saanud linnarahvas (3) Jääkarud ootavad ööd Kes on meie armastatuim president? (22) Kiievis kõlasid «Eesti helid» Välismaa Süüria režiimi rünnakud Damaskuse mässulistele jätkusid viiendat päeva (2) Tšehhi presidendi peamine rahastaja ajab kahtlast relvaäri Rahvahääletus Putini toetuseks Arvamus Raul Rebane: tingimusteta alistumine Eestile. Mõtisklus iseolemisest (1) Alis Tammur: Eesti noorte koondportree Teise aastasaja Eesti. Valdur Mikita: Emajõe pastöriseerimine (43) Martin Mölder: noored tagasi paremale? (1) EKI keelekool: keelest ja grammatikatest Andu Rämmer: eestlaste väärtustes peegelduvad ajaloolised muutused Marti Aavik: ma ei karda lumehelbekesi Juhtkiri: ise hakkama saav Eesti (5) Kultuur Teise aastasaja Eesti. Valdur Mikita: Emajõe pastöriseerimine (43) EKI keelekool: keelest ja grammatikatest Sport Andres Vaher: Klounide koht on tsirkuses (3) Põhja-Korea külastas Lõuna-Korea õuduste õhtut Olümpia pluss ja miinus: võluv naiste jäähoki ja Venemaa kavandatav amnestia (1) Bjørndalen imetles Domratševat: kirjeldamatu ja uskumatu sõit! Vabatahtlike rahaga korraldatud mängud Saksamaa pani kullapeole väärika punkti Õppetund nimega olümpia, mis juhatas Tormis Lainet profielu poole Klaperjaht valgele tiigrile teeb hulludele päevadele silmad ette AK Võime enese üle naerda on tugevuse tunnus (3) Alis Tammur: Eesti noorte koondportree Peeter Langovitsi tagasivaade: elagu Eesti! Martin Mölder: noored tagasi paremale? (1) Andu Rämmer: eestlaste väärtustes peegelduvad ajaloolised muutused Marti Aavik: ma ei karda lumehelbekesi «kuskil on läti / siis tuleb tükk tühja maad / seejärel soome» (1) Andres Adamson: sada aastat tagasi (2) Arter Mart Laar: oleks tark, kui näeksime kõiki probleeme enda ümber pigem võimalusena (19) Aastapäev telepurgis – mida vaadata? Vabadussõja esimese soomusauto koopia ehitatakse Vene veermikule Pöördelised aastad eestlase riidekapis: mida saja aasta eest kanti? Meelelahutus Koomiks Sudoku

Aastapäev telepurgis – mida vaadata?

3 min lugemist
  • Põnevust ja üllatusi terveks päevaks.
  • Isamaalised hetked, kultusfilmid, vastuvõtt ja otseblogi sündmuste keerisest!
FOTO: Madis Sinivee

Eesti Vabariigi sajandat sünnipäeva tähistab suurem osa rahvast koduses tugitoolis: pere koos, lookas laud ees ja helendav ekraan meelt lahutamas. Ja tore on – omamoodi koosolemise vorm ju seegi! Hingeliigutavalt isamaalist programmi pakutakse sel päeval tõesti rikkalikult. Aga mida vaadata? Kus kanalis on eetris parimad palad? Arter tegi eelluuret.

Tellijale Tellijale

7.30 ETV: Lipuheiskamine. Vabast päevast hoolimata tasub vara üles tõusta ja teha Eesti Vabariigi 100. aastapäeva puhul väike värskendav valveseisang. Taustaks vaata lipu heiskamist Pika Hermanni torni, kuula iseseisvusmanifesti Panso preemia laureaadi Priit Põldma esituses ning mõnusalt mürisevat meestelaulu. Tuleb see vast hea päev!

Lipuheiskamine. Pidulik algus päevale. FOTO: Erik Prozes

8.35 Kanal 11: Trennispikker. Mõtle palun ees ootavale pidusöögile ja kui sa ennast ka iial enne liigutanud pole, siis tee seda täna! Eesti vajab terveid ja tugevaid poegi ja tütreid.

9.20 ETV: «Nimed marmortahvlil». Nüganeni legendaarne sõjadraama, mille peale iga õige eestlane liigutusest ohkab. Seda lihtsalt peab vaatama.

10.55 ETV: Kaitsejõudude paraad Tallinnas. Seda ei juhtu iga päev, et sada ühikut sõjatehnikat ja üle tuhande mundrikandja linnast läbi marsib. Fännid jälgivad asja muidugi kohapeal, kuid üle Eesti paistab paraad ka ekraani vahendusel kenasti kätte.

12.15 ETV+: «Viimne reliikvia». «Üle kõige on maailmal vaja üht vaba last!» Pole oluline, et film on eestlastel lausehaaval peas, alati on liigutav seda taas üle vaadata. Mitmedki mõtted sealt lihtsalt ei aegu.

Viimne reliikvia FOTO: Kaader filmist
22.02.2018 26.02.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto