Sisukord
Kinnisvara
Postimees
21.02.2018
Eesti «Rongijuht vaatas meid täiesti tühja pilguga – ta oli ilmselgelt šokis» Tulirelv pajatab toimepandud kuriteost 2017. aasta halvima seaduse nimetus läks jagamisele alkoholiaktsiisi tõusu ja tulumaksureformi vahel Majandus LHV suurim laenuklient läks pankrotti Maailm üleilmse kübersõja ohus – aga kes juhib Eesti vägesid? Välismaa Läti Panga presidendi väitel langes ta kättemaksu ohvriks Taani kuninglik pere ütles hüvasti mässajast prints Henrikule KOHALIK VAADE. Ciudadanos ohustab Hispaania valitsusparteid (1) Arvamus Priit Pullerits: pidage hoogu! (10) Postimees 1938. aastal: muinasjutuline kuninglik pulm – Egiptus tulede meres Kihnu Virve ei ole patrioot ehk Eesti õigus moraalipaanika pantvangis (10) Juhtkiri: maksumuutused – aasta halvimad seadused Tiit Kärner: uue rahvastikupoliitika põhialustest (27) Kultuur Eesti sünnipäev tähistatakse Helsingist Singapurini Männimetsas voolav maja RAAMIST VÄLJAS. Hapu näoga pidulised ehk kuidas tähistavad kunstnikud Eesti 100 aasta juubelit? (1) Sport Ott Järvela: võim kuulub sportlastele Olümpia lühiuudised Eesti olümpiakoondist tabas esimene noroviiruse juhtum Kas Pyeongchangis katkeb Soome medalikett? Graatsilise jäätantsusõja võitis Kanada (2) Olümpia pluss ja miinus: kuningas Fourcade ja olümpia suurim ebaõnnesõdur Amatöörluse teesklemine röövis olümpiaunistuse Kes on olümpiavaluutas arvestatuna Eesti rikkaim esindaja Pyeongchangis? Kodu Mida jaanuarikuine langus kinnisvaraturul tegelikult tähendab? Tartu Paarkümmend Tartu tööandjat kingib töötajatele reedel vaba päeva Maailm paraneb aeglaselt, aga Negavatt aitab kaasa Kunstiõpilased püüavad keeleteo auhinda Korduv purjuspäi sõit läheb roolijoodikule maksma auto ja vabaduse Presidendi vastuvõtte tuli teha ka vaesel ajal Kahe ajaloolase ühine töö tekitas lugejais elevust Ülenurme nimi sai rahvahääletusel ootuspärase eelise Vanemuine näitab lastekodulastele balletti Tammeka treenerid leiavad rakendust koondiste juures Luke kikkpoksija pälvis kolmanda meistritiitli Otepää valmistub laskesuusapeoks Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mida jaanuarikuine langus kinnisvaraturul tegelikult tähendab?

3 min lugemist
  • Tallinna kinnisvaraturgu tabas jaanuaris tavapärasest tugevam langus.
  • Eksperdid kinnitavad, et paanikaks esialgu siiski kindlasti põhjust ei ole.
  • Kinnisvaraturul tehakse järeldusi kvartali, veel parem poolaasta põhjal.
Viljandis äsja valminud uusarendus tõestab, et ajutised langused kinnisvaraturgu märkimisväärselt ei mõjuta. FOTO: Marko Saarm/Sakala/Scanpix

Jaanuaris tabas Tallinna kinnisvaraturgu langus, mis paljusid ärevile ajas. Tekkis küsimusi alates sellest, kas koduostuplaanidele tuleks pidurit tõmmata, ja lõpetades sellega, kas ei ähvarda uus kriis.

Tellijale Tellijale

Lahe Kinnisvara kutseline hindaja Taavo Vainomaa ütleb, et ühekuuline langus ei peaks kindlasti veel murelikuks muutma. «Kuulised kõikumised on väga tugevalt seotud asjaoluga, kas piirkonnas on vormistatud arendusprojektide müüke või mitte. Samuti võib statistikat väga tugevalt mõjutada üksikud väga kallid või väga odavad tehingud või muud ümbervormistamised firmalt firmale, mis on tehtud ebamõistlikult madalate hindadega,» selgitab Vainomaa.

Sama kinnitab ka Uus Maa Kinnisvarabüroo analüütik Risto Vähi. «Suur muutus ühes kuus on seotud näiteks hooajalisuse või näiteks sellega, et toimus midagi erilist. Mõni suur niinimetatud plokktehing paljude korteritega või juhtus nii, et müüdi enam uusarenduste kinnisvara või hoopis hulk odavaid kortereid,» ütleb ta.

20.02.2018 22.02.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto