Sisukord
Arvamus
Tänane leht
21.02.2018
Eesti «Rongijuht vaatas meid täiesti tühja pilguga – ta oli ilmselgelt šokis» Tulirelv pajatab toimepandud kuriteost 2017. aasta halvima seaduse nimetus läks jagamisele alkoholiaktsiisi tõusu ja tulumaksureformi vahel Majandus LHV suurim laenuklient läks pankrotti Maailm üleilmse kübersõja ohus – aga kes juhib Eesti vägesid? Välismaa Läti Panga presidendi väitel langes ta kättemaksu ohvriks Taani kuninglik pere ütles hüvasti mässajast prints Henrikule KOHALIK VAADE. Ciudadanos ohustab Hispaania valitsusparteid (1) Arvamus Priit Pullerits: pidage hoogu! (10) Postimees 1938. aastal: muinasjutuline kuninglik pulm – Egiptus tulede meres Kihnu Virve ei ole patrioot ehk Eesti õigus moraalipaanika pantvangis (10) Juhtkiri: maksumuutused – aasta halvimad seadused Tiit Kärner: uue rahvastikupoliitika põhialustest (27) Kultuur Eesti sünnipäev tähistatakse Helsingist Singapurini Männimetsas voolav maja RAAMIST VÄLJAS. Hapu näoga pidulised ehk kuidas tähistavad kunstnikud Eesti 100 aasta juubelit? (1) Sport Ott Järvela: võim kuulub sportlastele Olümpia lühiuudised Eesti olümpiakoondist tabas esimene noroviiruse juhtum Kas Pyeongchangis katkeb Soome medalikett? Graatsilise jäätantsusõja võitis Kanada (2) Olümpia pluss ja miinus: kuningas Fourcade ja olümpia suurim ebaõnnesõdur Amatöörluse teesklemine röövis olümpiaunistuse Kes on olümpiavaluutas arvestatuna Eesti rikkaim esindaja Pyeongchangis? Kodu Mida jaanuarikuine langus kinnisvaraturul tegelikult tähendab? Tartu Paarkümmend Tartu tööandjat kingib töötajatele reedel vaba päeva Maailm paraneb aeglaselt, aga Negavatt aitab kaasa Kunstiõpilased püüavad keeleteo auhinda Korduv purjuspäi sõit läheb roolijoodikule maksma auto ja vabaduse Presidendi vastuvõtte tuli teha ka vaesel ajal Kahe ajaloolase ühine töö tekitas lugejais elevust Ülenurme nimi sai rahvahääletusel ootuspärase eelise Vanemuine näitab lastekodulastele balletti Tammeka treenerid leiavad rakendust koondiste juures Luke kikkpoksija pälvis kolmanda meistritiitli Otepää valmistub laskesuusapeoks Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tiit Kärner: uue rahvastikupoliitika põhialustest

6 min lugemist
Vastsündinud beebi. FOTO: Vida Press

Uus rahvastikupoliitika põhialuste dokument on suurepärane näide, kuidas ei peaks asju tegema, kirjutab füüsik Tiit Kärner.

Tellijale Tellijale
  • Rahvastikupoliitika olulisim osa on sündimuspoliitika. Dokumendis pole aga mingit märki sellest, et madala sündimuse põhjusi oleks analüüsitud ja püütud otsida reaalseid samme sündimuse tõstmiseks.
  • Kui kõik inimesed saavad võrdse osa ühiskonnas loodud rikkusest, peavad nad kõik selleks ka võrdselt panustama. See tähendab, et kõik peavad panustama võrdselt laste kasvatamisse, sõltumata sellest, kas neil lapsi on või mitte.
  • Väljarände osas vaadeldakse vaid majanduslikke põhjusi (mis ilmselt ongi domineerivad), kuid ei puudutata ei noorte rahvuslikku kasvatust ning ajakirjanduses levi(tata)vate Eesti riiki halvustavate kirjutiste mõju väljarändele. Sisserände korral räägitakse «tasakaalustatud sisserändepoliitikast», kuid pole selge, kuidas määratakse see tasakaalupunkt.
20.02.2018 22.02.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto