Sisukord
Välisuudised
Tänane leht
27.02.2018
Eesti Kohus tagastas Tallinna Sadama kriminaalasja süüdistusakti prokuratuurile (10) Minister: sotsiaalsüsteem lubas aastaid raha valesti kasutada (8) Peterburi jääkamaka ohver Milana – kaheksa aastat kannatusi ja väikseid võite (4) Elupäästja medaliga autasustatud mees hakkas sarisüütajaks (6) Majandus FOTOD JA VIDEO: Narva-Jõesuu sanatoorium vaatab uhkusega tagasi Putini uue ametiaja taga paistab 2024. aasta vari (4) Läti hädas välishoiustega Välismaa KOHALIK VAADE. Mehhiko kolme kummituse vahel Putini uue ametiaja taga paistab 2024. aasta vari (4) Itaalia abivajajad pöörduvad paremäärmuslaste poole (1) Arvamus Juhtkiri: Pyeongchangi optimismi sisendav sooritus Taavi Minnik: aga juhivad meid eksimatud (11) Olev Remsu: meie riik, meie president (5) Tarmo Pikner: innovatsioon tuleb Kellylt ja Henrylt, mitte valuutavahetajatelt Vastukajasid vabariigi aastapäeva kontserdile (1) Postimees 1925. aastal: Eesti saavutused on meie endi käes (1) Kultuur Eesti pidu pani Berliini vaikse saatkondade kvartali kajama Berliini filmifestival tegi kummarduse naisloojatele (1) Berliin tänas Neeme Järvit püsti seistes Sport Alonso alustas F1-teste õnnetusega Viimane statistikapomm Pyeongchangi olümpiast ehk hulganisti põnevaid fakte (1) Maailmameistrite vormija lahkus ametist. Mis saab edasi? Andres Vaheri viis olümpiahetke: siirus liigutas (1) Tairo Lutteri viis olümpiahetke: spordi ja looduse vaatemäng (1) Ott Järvela viis olümpiahetke: hea nali töötab alati Siim Kaasiku viis olümpiahetke: mõtted Eesti medalist Tervis Kui vanad harjumused ei kao: kehva toitumisega maovähendajaid ohustab toitainepuudus Tartu Kaspar Kokk: Tartu ei ole tööstuslinn President premeeris usinamaid rahvaluule kogujaid Signe Kivi: hakid ja Faust. Sinine ja valge Meelelahutus Koomiks Sudoku

KOHALIK VAADE. Mehhiko kolme kummituse vahel

3 min lugemist
  • 1. juulil toimuvad Mehhikos presidendivalimised.
  • Kandidaadid kasutavad Venezuelat ja Ühendriike ära, et oma vastaseid rünnata.
  • Küsitlustes on liidrikohal vasakpopulist Andrés Manuel López Obrador.
  • Donald Trump toetab võimupartei kandidaati José Antonio Meadet.
Mehhiko president Enrique Peña Nieto (vasakul) ja USA president Donald Trump. FOTO: SAUL LOEB/AFP/Scanpix

Mehhiko elab kahe kummituse ohu all: USA presidendi Donald Trumpi ja Venezuela presidendi Nicolás Maduro. On ka kolmas peategelane, venelane Vladimir Putin, kes on varjuna kohal kõigil valimistel, kus on kaalul rahvusvahelise poliitika mõjutegurid.

Tellijale Tellijale

Segadusttekitavas uue külma sõja stsenaariumis paistab Mehhiko olevat oluline nupp malelaual. Enam pole kahte hegemooni nagu ajal, mil Kuubas oli võimul Fidel Castro ning NSVL ja USA võitlesid Ladina-Ameerika riikide kontrollimise üle, püüdes saada oma käpa alla nende liidreid.

Praegu on Mehhiko korraga liiga paljude eri faktorite mõjutada. Riik on geograafiliselt Põhja-Ameerikas koos USA ja Kanadaga, aga reaalsuses on tegu pigem hispaaniakeelse Lõuna-Ameerika riigiga, millel on väga vähe ühist kahe põhjapoolse hiiglasega.

Mehhiko moodustab 33 protsenti Ladina-Ameerika rahvastikust, territooriumist ja SKTst. Samas on riigil 3180 kilomeetri pikkune maapiir USAga. See seadis Mehhiko maailma kõige vastuolulisema piiritüli keskmesse pärast seda, kui Trumpi kuulutas oma kavatsust ehitada sinna müür, mis sarnaneks kunagi Ida- ja Lääne-Berliini eraldanule – element, mis näitab naasmist 1970. ja 1980. aastate poliitika juurde.

26.02.2018 28.02.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto