N, 30.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Mis on ehtne eestlaste spordiala?

Priit Pullerits
Mis on ehtne eestlaste spordiala?
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Markko Märtin kihutamas koos kaardilugeja Michael Parkiga 2004. aasta augustis Soome rallil teise koha poole.
Markko Märtin kihutamas koos kaardilugeja Michael Parkiga 2004. aasta augustis Soome rallil teise koha poole. Foto: Elmo Riig / Sakala

Tunnistades, et valitseb suur oht osa inimesi pahaseks teha ja enda vastu ässitada, otsustas Arter ikkagi välja sõeluda ja välja kuulutada, mis on meie arvates eestlaste lemmik- ja rahvusala. Loodame, et nõustute meiega.

Brasiillastel on jalgpall. Ameeriklastel on Ameerika jalgpall. Leedulastel on korvpall. Lätlastel on igat sorti jäärennialad. Soomlastel on jäähoki, suusatamine, odavise. Aga mis on tüüpiline, läbinisti eestlaste ala?

Selleks et küsimusele vastuse otsimine ei läheks ehteestlaslikuks, kus nii palju, nagu on vastuse otsijaid, on ka arvamusi (pluss üks!) ning üksmeelt leida pole võimalik, sai appi kutsutud vaid üks, kuid see-eest erapooletu ja asjatundlik ekspert, Eesti spordimuuseumi teadur Kalle Voolaid.

Aga enne kui midagi valima hakata, tuleb paika panna selged valikukriteeriumid.

Märksõnad
Tagasi üles