Sisukord
Arter
Postimees
23.02.2018
Eesti Pressifotograafid ootavad eestimaalastelt laupäeval pilte GRAAFIK: Saja aastaga muutunud Eesti: maarahvast on saanud linnarahvas (3) Jääkarud ootavad ööd Kes on meie armastatuim president? (22) Kiievis kõlasid «Eesti helid» Välismaa Süüria režiimi rünnakud Damaskuse mässulistele jätkusid viiendat päeva (2) Tšehhi presidendi peamine rahastaja ajab kahtlast relvaäri Rahvahääletus Putini toetuseks Arvamus Raul Rebane: tingimusteta alistumine Eestile. Mõtisklus iseolemisest (1) Alis Tammur: Eesti noorte koondportree Teise aastasaja Eesti. Valdur Mikita: Emajõe pastöriseerimine (43) Martin Mölder: noored tagasi paremale? (1) EKI keelekool: keelest ja grammatikatest Andu Rämmer: eestlaste väärtustes peegelduvad ajaloolised muutused Marti Aavik: ma ei karda lumehelbekesi Juhtkiri: ise hakkama saav Eesti (5) Kultuur Teise aastasaja Eesti. Valdur Mikita: Emajõe pastöriseerimine (43) EKI keelekool: keelest ja grammatikatest Sport Andres Vaher: Klounide koht on tsirkuses (3) Põhja-Korea külastas Lõuna-Korea õuduste õhtut Olümpia pluss ja miinus: võluv naiste jäähoki ja Venemaa kavandatav amnestia (1) Bjørndalen imetles Domratševat: kirjeldamatu ja uskumatu sõit! Vabatahtlike rahaga korraldatud mängud Saksamaa pani kullapeole väärika punkti Õppetund nimega olümpia, mis juhatas Tormis Lainet profielu poole Klaperjaht valgele tiigrile teeb hulludele päevadele silmad ette AK Võime enese üle naerda on tugevuse tunnus (3) Alis Tammur: Eesti noorte koondportree Peeter Langovitsi tagasivaade: elagu Eesti! Martin Mölder: noored tagasi paremale? (1) Andu Rämmer: eestlaste väärtustes peegelduvad ajaloolised muutused Marti Aavik: ma ei karda lumehelbekesi «kuskil on läti / siis tuleb tükk tühja maad / seejärel soome» (1) Andres Adamson: sada aastat tagasi (2) Arter Mart Laar: oleks tark, kui näeksime kõiki probleeme enda ümber pigem võimalusena (19) Aastapäev telepurgis – mida vaadata? Vabadussõja esimese soomusauto koopia ehitatakse Vene veermikule Pöördelised aastad eestlase riidekapis: mida saja aasta eest kanti? Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Mis on ehtne eestlaste spordiala?

6 min lugemist
  • Valikukriteerium 1: rahvas peab ala armastama, sellele kaasa elama.
  • Valikukriteerium 2: sel alal peavad Eesti sportlased olema saavutanud suurt edu.
  • Valikukriteerium 3: seda ala peavad harrastama võimalikult paljud inimesed.
  • Valikukriteerium 4: sel alal peavad olema pikad uhked traditsioonid.
Markko Märtin kihutamas koos kaardilugeja Michael Parkiga 2004. aasta augustis Soome rallil teise koha poole. FOTO: Elmo Riig / Sakala

Tunnistades, et valitseb suur oht osa inimesi pahaseks teha ja enda vastu ässitada, otsustas Arter ikkagi välja sõeluda ja välja kuulutada, mis on meie arvates eestlaste lemmik- ja rahvusala. Loodame, et nõustute meiega.

Tellijale

Brasiillastel on jalgpall. Ameeriklastel on Ameerika jalgpall. Leedulastel on korvpall. Lätlastel on igat sorti jäärennialad. Soomlastel on jäähoki, suusatamine, odavise. Aga mis on tüüpiline, läbinisti eestlaste ala?

Selleks et küsimusele vastuse otsimine ei läheks ehteestlaslikuks, kus nii palju, nagu on vastuse otsijaid, on ka arvamusi (pluss üks!) ning üksmeelt leida pole võimalik, sai appi kutsutud vaid üks, kuid see-eest erapooletu ja asjatundlik ekspert, Eesti spordimuuseumi teadur Kalle Voolaid.

Aga enne kui midagi valima hakata, tuleb paika panna selged valikukriteeriumid.

22.02.2018 26.02.2018
EELMINE
JÄRGMINE
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto