Kunstiprogramm «Lätted» algab Peeter Alliku isatalus

Peeter Allik kuulutab isatalus kunsti. FOTO: Voronja galerii

Jõgevamaal Kursi külas, kus on üles kasvanud kunstnik Peeter Allik, saab ainult kahel päeval, 24. ja 25. veebruaril vaadata tema teoste näitust. Selle korraldab Voronja galerii oma kunstiprogrammis «Lätted», mille raames avatakse 15 kuu jooksul järgemööda igas Eesti maakonnas väljapanekuid kunstnike sünni- või lapsepõlvekodudes.

Tellijale Tellijale

«Peeter on kunstiväljal nüüdseks tegutsenud rohkem kui 40 aastat. Tema tegemisi on tunnustatud Eestis ja rahvusvaheliseltki,» teatasid galeristid Kaili Kask ja Raul Oreškin. «Ka näituste ajalugu on Peetril aukartustäratav, alles hiljaaegu sai Tartu kunstimuuseumis näha tema suurejoonelist ülevaatenäitust. Kursi külas pole aga Peeter varem oma teoseid välja pannud. Ma parandame «Lätete» raames selle vea.»

Näitusel on kunstniku veel eksponeerimata maale, illustratsioone Vahur Afanasjevi romaanile «Serafima ja Bogdan» ning Peeter Alliku isa Kaljo Alliku valmistatud mööblit ja pille. «Pakume hernesuppi ja Peeter lubas sülti keeta,» lisasid galeristid. «Külmarohtu saab ka. Magusat võib külakostiks tuua.»

21.02.2018 23.02.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto