Panku ähvardavad tulevikus hiigeltrahvid

Finantsinspektsiooni juhi Kilvar Kessleri sõnul annavad suuremad trahvid nende tööriistakasti kuvalda, mis võib mõeldud olla nii hoiatamiseks kui ka karistamiseks. FOTO: Konstantin Sednev/PM/Scanpix Baltics

Uue seaduse järgi võib väärteo eest teha kuni 20 miljonit eurot trahvi. Lubatud sõidukiiruse ületajad ei pea siiski ülemäära värisema, hiigeltrahvid ähvardavad eelkõige ikkagi panku ja teisi finantsasutusi.

Tellijale Tellijale

Kui praegu saab füüsilisele isikule ehk tavalisele inimesele väärteo eest trahvi teha maksimaalselt 300 trahviühikut ehk 1200 eurot, siis uue seadusega tõstetakse ülempiir lausa kosmosesse – 20 miljoni euroni. Kui juriidilist isikut ehk ettevõtet saab praegu väärteo eest trahvida kuni 400 000 euroga, siis peagi võib tedagi kasristada 20 miljoni euroga.   

Uued trahvimäärad tulevad meile Euroopa Liidust. Justiitsministeeriumi karistusõiguse ja menetluse talituse juhataja Tanel Kalmeti sõnul on trahvide eesmärk mõjusamalt karistada Euroopa Liidu suurkorporatsioone, kes on seaduserikkumiste teel teeninud kasumi, mis võib ulatuda kümnetesse miljonitesse eurodesse.

23.02.2018 27.02.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto