Sisukord
AK
Postimees
03.03.2018
Eesti «Positiivseid kirju ei saa ajakirjanikud tihti» Nüüd on tiigrite kord Vene valede masin töötleb ka omasid (10) Vene rahvas pandaks toetama ka sissetungi Baltimaadesse (81) Ühe pere tragöödia: naine kaotas oma laste isa, kasvatab üksi erivajadustega tütart ja kuulmishäirega poega (8) Välismaa Putini sõjaline ärplemine pahandas USAd (2) Jaanus Piirsalu kommentaar: Insener Putini hüperboloid Liis Elmiku kommentaar: Kas Itaaliast saab järgmine Kreeka? Arvamus Peksa oleks ikka saanud (8) Juhtkiri: Putini Wunderwaffe (8) Uue aja sportlane (2) Rahvatervise ohver (2) Rahapatakaga pressivihkaja EKI keelekool: ümber-sõnu Rannar Raba: üle laiba (5) Postimees 1998. aastal: Alex Lepajõe neli aastat võltspassiga illegaalselt Eestis Margus Punabi essee: kust tulevad pehmed mehed ehk uue maskuliinsuse bioloogilisest baasist (24) Kultuur EKI keelekool: ümber-sõnu Margus Punabi essee: kust tulevad pehmed mehed ehk uue maskuliinsuse bioloogilisest baasist (24) Sport Trooninõudleja viimane võimalus Tarbija Tarbijakaitseamet hoiatab kahe veebikaupleja eest Lugeja küsib: miks ei ole rongides turvavöösid? Märtsikuu ostukorv: hinnad on kuu ajaga langenud AK 12 veidrat Eestit ehk tundub, et olevikul pole häda midagi AK küsitlus: mufti, rabi, piiskop ja vasakpoolne soorollidest, bitcoinist ja kosmosest (1) Enn Tarvel: «Täiskasvanud rahvas peab suutma elada tõega» (12) Saja aasta sada lugu Thomas Pynchoni võimatu mõõtmatus Naistenalja, kaneelilõhnalist Viled sinised karedas peos. Kaebekõne Olev Remsu asjus Peeter Langovits: Piirivalve esimene oma lennuk teeb esimese lennu Hukkunud raudteelaste mälestusplaat taasavati 84 aastat hiljem Kalle Voolaid: Pyeongchangi olümpia õppetunnid ehk Pierre de Coubertin võib rõõmustada Arter Arteri suur intervjuu: Mihkel Mattisen: üldiselt meeldib inimestele see, mis tuleb südamest Filmiarvustus: «Nähtamatu niit». Meisterlikult kütkestav painaja Iseõppiv tark mees taskus: mida teeb tehisintellektiga nutitelefon? Rahvuslike riiete võidukäik presidendi vastuvõtul Suur finaal tulekul! «Eesti laulu» viis favoriiti Tallinlannast olümpiahõbe Postimehele: armastan Eestit, aga olen meeletult õnnelik, et esindan Venemaad (19) VIDEO: Munadega spordiala Oscarid tulevad seekord nägeluste saatel Paast ja ramm ühel taldrikul: proovi hapukapsa-avokaadokreemi Fotod: Vaata, kuidas sünnib uus automark - sportlik Cupra Meelelahutus Koomiks Sudoku

AK küsitlus: mufti, rabi, piiskop ja vasakpoolne soorollidest, bitcoinist ja kosmosest

11 min lugemist
Ildar Muhhamedžin, Oudekki Loone, Philippe Jourdan ja Šmuel Kot. FOTO: Kollaaž

Elu maailmas muutub aina põnevamaks, samas ka keerulisemaks. Kuid on selge, et end mingi hetke külge ankurdada on võimatu. Aga kas tasub ka kõigega kaasa minna? Postimees küsis pearabilt Šmuel Kotilt, katoliku kiriku piiskopilt Philippe Jourdanilt, ülemmuftilt Ildar Muhhamedžinilt ning riigikogu liikmelt ja vasakpoolselt mõtlejalt Oudekki Loonelt, kuidas suhtuda kiiretesse muutustesse, mis vormivad nii inimestevahelisi suhteid kui ka maailma, milles elame.

Tellijale Tellijale

-Mida võib lugeda mehe ja naise vahelistes suhetes ahistamiseks? Kuidas suhtute liikumisse Me Too?

Šmuel Kot: «Judaismis panid targad inimesed juba aastasadu tagasi, kui veel mingit Me Too liikumist polnud, paika reeglid: mehed ei anna naistele tervituseks kätt. Toora austab naist ja seepärast keelab füüsilise läheduse mehe ja naise vahel, kes pole omavahel abielus. Kui mees annab naisele käe, siis rikutakse sellega toora keeldu. Mees ja naine ei tohi üleüldse ühte ruumi kahekesi jääda, kui nad pole abielus. Ma ei anna naistele kätt mitte seepärast, et oleksin kasvatamatu, vaid kuna see oleks reeglite rikkumine: füüsiline puudutus on keelatud. Kuid oma meeles soovin ma kõigile head. Ma ei tohi isegi Eesti Vabariigi aastapäeva vastuvõtul president Kersti Kaljulaidiga kätelda ning ma pean sellest kinni mitte sellepärast, et kuidagi eraldi silma paista, vaid kuna reeglid on sellised.

02.03.2018 05.03.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto