T, 27.09.2022

Toetus valitsusele ikka väike

Joosep Värk
, reporter
Toetus valitsusele ikka väike
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 9
Illustratsioon: Alari Paluots

​Poolehoid võimuparteidele püsib teist kuud järjest alla 40 protsendi taseme. Ajalooliselt kahe populaarsema erakonna, Reformierakonna ja Keskerakonna vahe on nagu jaanuariski üle kümne protsendipunkti. Nende järel kinnitab tugevalt kanda Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE).

Postimehe tellitud ja Kantar Emori poolt veebruaris läbiviidud küsitlus näitab, et kõige populaarsem Eesti erakond on Reformierakond, kes juba teist kuud järjest naudib rohkem kui 30-protsendist toetust. Nii jaanuaris kui ka veebruaris oli see 34 protsenti.

Populaarsuselt teine erakond oli veebruaris 21 protsendiga Keskerakond, kelle toetus on viimased kolm kuud olnud sisuliselt sama. Nii pikalt poolehoid neile sarnasel tasemel olnud ka 2015. ja 2016. aastal.

Populaarsuselt kolmanda erakonnana on kindlalt kanda kinnitamas EKRE, kelle toetus küll veebruaris jaanuariga võrreldes langes 18-lt protsendilt 17 protsendi peale. Ka poolehoid Sotsiaaldemokraatlikule Erakonnale on aasta esimestel kuudel olnud stabiilselt 11 protsendi peal. Ainsad toetuse kasvatajad olid Vabaerakond ning Isamaa ja Res Publica Liit (IRL).

Märksõnad
Tagasi üles