K, 29.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Brittide lahkumine ja Macron tekitavad Brüsselis pingeid

Evelyn Kaldoja
Brittide lahkumine ja Macron tekitavad Brüsselis pingeid
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Peaminister Jüri Ratas ei tee saladust, et liberaale ühendav ALDE fraktsioon tahab tõmmata Emmanuel Macroni enda ridadesse.
Peaminister Jüri Ratas ei tee saladust, et liberaale ühendav ALDE fraktsioon tahab tõmmata Emmanuel Macroni enda ridadesse. Foto: LUDOVIC MARIN / AFP / Scanpix

Reedel Brüsselisse mitteametlikule liidunõukogule kogunenud ELi valitsusjuhid ja riigipead soostusid europarlamendi sooviga, et Ühendkuningriigi lahkumise järel täidaksid teised riigid brittidest vabanevast 73 europarlamendi liikme kohast 27.

See on kokkulepe, mis tähendab, et 2019. aasta kevadel saavad näiteks eestlased senise kuue asemel valida seitse europarlamendi liiget.

Eestit esindanud peaminister Jüri Ratase märkis, et leidus ka riigijuhte, kelle arvates ei tasuks neid 27 kohta ümber jagama hakata. Konsensus oli tema kinnitusel aga selles, et  ilmselt kinnitatakse juunis osa brittidest vabanevate kohtade ümberjagamine ära.

Märksõnad
Tagasi üles