Sisukord
Tervis
Tänane leht
27.02.2018
Eesti Kohus tagastas Tallinna Sadama kriminaalasja süüdistusakti prokuratuurile (10) Minister: sotsiaalsüsteem lubas aastaid raha valesti kasutada (8) Peterburi jääkamaka ohver Milana – kaheksa aastat kannatusi ja väikseid võite (4) Elupäästja medaliga autasustatud mees hakkas sarisüütajaks (6) Majandus FOTOD JA VIDEO: Narva-Jõesuu sanatoorium vaatab uhkusega tagasi Putini uue ametiaja taga paistab 2024. aasta vari (4) Läti hädas välishoiustega Välismaa KOHALIK VAADE. Mehhiko kolme kummituse vahel Putini uue ametiaja taga paistab 2024. aasta vari (4) Itaalia abivajajad pöörduvad paremäärmuslaste poole (1) Arvamus Juhtkiri: Pyeongchangi optimismi sisendav sooritus Taavi Minnik: aga juhivad meid eksimatud (11) Olev Remsu: meie riik, meie president (5) Tarmo Pikner: innovatsioon tuleb Kellylt ja Henrylt, mitte valuutavahetajatelt Vastukajasid vabariigi aastapäeva kontserdile (1) Postimees 1925. aastal: Eesti saavutused on meie endi käes (1) Kultuur Eesti pidu pani Berliini vaikse saatkondade kvartali kajama Berliini filmifestival tegi kummarduse naisloojatele (1) Berliin tänas Neeme Järvit püsti seistes Sport Alonso alustas F1-teste õnnetusega Viimane statistikapomm Pyeongchangi olümpiast ehk hulganisti põnevaid fakte (1) Maailmameistrite vormija lahkus ametist. Mis saab edasi? Andres Vaheri viis olümpiahetke: siirus liigutas (1) Tairo Lutteri viis olümpiahetke: spordi ja looduse vaatemäng (1) Ott Järvela viis olümpiahetke: hea nali töötab alati Siim Kaasiku viis olümpiahetke: mõtted Eesti medalist Tervis Kui vanad harjumused ei kao: kehva toitumisega maovähendajaid ohustab toitainepuudus Tartu Kaspar Kokk: Tartu ei ole tööstuslinn President premeeris usinamaid rahvaluule kogujaid Signe Kivi: hakid ja Faust. Sinine ja valge Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kui vanad harjumused ei kao: kehva toitumisega maovähendajaid ohustab toitainepuudus

4 min lugemist
  • Operatsioon tuleb kõne alla, kui muidu kaalu langetamine kuidagi ei õnnestu.
  • Toidu maost mööda juhtimisega kaasneb sageli vitamiinipuudus.
  • Operatsiooni läbi teinu peab tarbima toidulisandeid terve elu.
  • Enne ja pärast lõikust tuleks konsulteerida kindlasti toitumisnõustajaga.
Tervislik toit ei pea olema igav ja maitsetu. FOTO: Panthermedia / Dusan Zidar/Scanpix

Maovähendusoperatsioon aitab sillutada inimesele teed kaalulanguseni, ent kuna organismis on protseduuri järel nii mõndagi muutunud, tuleb kiiresti omandada tervislikud harjumused, et keha ei jääks toitainetepuudusesse.

Tellijale Tellijale

35-aastasele Marile (nimi muudetud – toim) tehti maost toitu möödajuhtiv (gastric bypass) operatsioon mullu juunis, kuna hormoonravist tingituna oli tema kehakaal kasvanud suureks ning seda oli raske oma pingutustega alla saada.

«Algul oli kaal 134 kilogrammi ning nüüd on pea poole aastaga läinud 86 kilogrammi peale – ligi 50 kilogrammi on läinud ja kaal peaks veel langema,» rääkis ta. Naine on otsuega operatsioonile minna rahul, ent protseduurile pääsemine ja uut moodi toitumisega harjumine pärast seda oli üpris vaevaline.

26.02.2018 28.02.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto